App Store Google Play

У Кривому Розі відремонтують дах аеропорту за 5,8 мільйона гривень

8 Вересня 17:15
У Кривому Розі відремонтують дах аеропорту за 5,8 мільйона гривень

У Кривому Розі візьмуться за ремонт даху аеропорту. На відповідні роботи планували витратити близько 8 мільйонів, три рази проводили тендер, а після збили початкову ціну на торгах на третину. Про деталі тендеру стало відомо з матеріалу Інформатора, передає Дніпроград.

Можливо, побачивши жалюгідний стан криворізького аеропорту, уродженцю Кривбасу Зеленському стало соромно за такі головні повітряні ворота свого рідного міста. Так, в 2018 році аеропорт Кривого Рогу був навіть названий найгіршим в країні. Можливо тому під час свого торішнього візиту в Кривий Ріг президент Зеленський доручив криворізькому міському голові почати ремонт «шпаківні».

В свою чергу менеджмент міста і аеропорту просто не в змозі залучити авіакомпанії, щоб налагодити повітряні перевезення. Однак Зеленський каламбуру не оцінив або не зрозумів, а мер Вілкул отримав карт-бланш на освоєння грошей ще на одній темі.

В 2019 році на дофінансування аеропорту депутати виділили близько 27 мільйонів гривень на будівництво огорожі навколо аеропорту і 200 тисяч гривень для створення проекту капітального ремонту даху.

У 2020 році з міського бюджету на підтримку і розвиток комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Кривого Рогу» виділили 89 млн 817 тис. 500 грн. У планах було придбання антиожеледної установки, рентгено-телевізійного інтроскопу, арочного металодетектора і детектора вибухових речовин. Загальна сума витрачених бюджетних коштів на реанімацію напівживого аеропорту Кривого Рогу впевнено наближається до 90 мільйонів. При цьому щорічно зарплата персоналу з нарахуваннями становить понад 22 мільйонів гривень. Тоді як для модернізації аеропорту з кожним роком потрібно все більше і більше бюджетних коштів. Не чутно, щоб в мерії шукали інвесторів для фінансування проекту по відродженню цього стратегічно важливого об'єкта. Поки що міська влада бере гроші з криворізького бюджетного гаманця.

Зазначається, що зараз ремонтувати будуть дах на законсервованій раніше будівлі, щоб збільшити загальну пропускну спроможність аеропорту. Ще в 2019 році доцільність цих витрат викликала бурхливі дискусії на сесії міськради. Але начальник відділу транспорту і зв'язку Сергій Сиротюк запевнив депутатів, що «огляд цієї будівлі дає надію, що вона може пройти реконструкцію», а після ремонту аеропорт зможе обслуговувати до 400 пасажирів на годину, а не 100, як зараз.

Тому керівництво комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Кривий Ріг» за 193 тис. грн замовило проектно-кошторисну документацію на ремонт даху і провело тендер з пошуку підрядників. Як це водиться у місцевої влади, перемогти повинна була «своя фірма».

З лютого 2020 року тендерів на ремонт даху аеровокзалу було вже три. В процесі пошуку підрядної організації зріс і кошторис на ремонт.

Перший тендер на 7,3 мільйона скасував сам замовник. Там свої пропозиції подали п'ять компаній, а у фінал вийшли дві організації - ТОВ «КРОМА» і ТОВ «БУДІНВЕНТ». «Крома» конкуренції з «Будінвент» не витримувала, і в тендерному комітеті скористалися лазівками в законодавстві. У поясненні замовник написав, що не встигає перевірити всю документацію.

На другий тендер вже на 7,9 мільйона заявилася тільки одна компанія - ТОВ «КРОМА». Через відсутність конкуренції, адже підрядники просто відмовилися брати участь в тендерному фарсі, закупівлю знову скасували.

А ось третій тендер на 7,9 мільйона вже пройшов за перевіреною схемою. Дві компанії - ТОВ «СК МАГНАТ» і ТОВ «КРОМА» просто розіграли між собою цей підряд. «Крома» таки домоглася свого і зараз очікує підписання договору. Цікаво, що в ході торгів ціна ремонту з 7,9 впала до 5,7 мільйона.

В свою чергу компанія "КРОМА" зареєстрована більше 16 років тому. Статутний капітал компанії складає трохи більше 100 тисяч гривень. Основний вид діяльності - оренда і управління власною або орендованої нерухомістю. Серед другорядних видів діяльності вказані також покрівельні та будівельні роботи. Відповідно до тендерної документації, в компанії разом з керівництвом офіційно працевлаштовано всього 10 осіб.

Ця компанія працює з бюджетними грошима, але виключно на території Кривого Рогу. Найщедрішим замовником у ТОВ «Крома», згідно з даними аналітичного ресурсу Clarity Project, став міський департамент освіти. Майже 90% замовлень компанія отримує від цих чиновників. На сьогодні загальна сума угод, які уклала ТОВ «Крома» з криворізькими працівниками освіти, перевалила за 42 мільйони. Найчастіше ТОВ «Крома» отримує підряди на ремонт покрівлі навчальних закладів по «допороговій» процедурі заміни.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....