App Store Google Play

У Кривому Розі відремонтують дах аеропорту за 5,8 мільйона гривень

08.09.2020 17:15
У Кривому Розі відремонтують дах аеропорту за 5,8 мільйона гривень

У Кривому Розі візьмуться за ремонт даху аеропорту. На відповідні роботи планували витратити близько 8 мільйонів, три рази проводили тендер, а після збили початкову ціну на торгах на третину. Про деталі тендеру стало відомо з матеріалу Інформатора, передає Дніпроград.

Можливо, побачивши жалюгідний стан криворізького аеропорту, уродженцю Кривбасу Зеленському стало соромно за такі головні повітряні ворота свого рідного міста. Так, в 2018 році аеропорт Кривого Рогу був навіть названий найгіршим в країні. Можливо тому під час свого торішнього візиту в Кривий Ріг президент Зеленський доручив криворізькому міському голові почати ремонт «шпаківні».

В свою чергу менеджмент міста і аеропорту просто не в змозі залучити авіакомпанії, щоб налагодити повітряні перевезення. Однак Зеленський каламбуру не оцінив або не зрозумів, а мер Вілкул отримав карт-бланш на освоєння грошей ще на одній темі.

В 2019 році на дофінансування аеропорту депутати виділили близько 27 мільйонів гривень на будівництво огорожі навколо аеропорту і 200 тисяч гривень для створення проекту капітального ремонту даху.

У 2020 році з міського бюджету на підтримку і розвиток комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Кривого Рогу» виділили 89 млн 817 тис. 500 грн. У планах було придбання антиожеледної установки, рентгено-телевізійного інтроскопу, арочного металодетектора і детектора вибухових речовин. Загальна сума витрачених бюджетних коштів на реанімацію напівживого аеропорту Кривого Рогу впевнено наближається до 90 мільйонів. При цьому щорічно зарплата персоналу з нарахуваннями становить понад 22 мільйонів гривень. Тоді як для модернізації аеропорту з кожним роком потрібно все більше і більше бюджетних коштів. Не чутно, щоб в мерії шукали інвесторів для фінансування проекту по відродженню цього стратегічно важливого об'єкта. Поки що міська влада бере гроші з криворізького бюджетного гаманця.

Зазначається, що зараз ремонтувати будуть дах на законсервованій раніше будівлі, щоб збільшити загальну пропускну спроможність аеропорту. Ще в 2019 році доцільність цих витрат викликала бурхливі дискусії на сесії міськради. Але начальник відділу транспорту і зв'язку Сергій Сиротюк запевнив депутатів, що «огляд цієї будівлі дає надію, що вона може пройти реконструкцію», а після ремонту аеропорт зможе обслуговувати до 400 пасажирів на годину, а не 100, як зараз.

Тому керівництво комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Кривий Ріг» за 193 тис. грн замовило проектно-кошторисну документацію на ремонт даху і провело тендер з пошуку підрядників. Як це водиться у місцевої влади, перемогти повинна була «своя фірма».

З лютого 2020 року тендерів на ремонт даху аеровокзалу було вже три. В процесі пошуку підрядної організації зріс і кошторис на ремонт.

Перший тендер на 7,3 мільйона скасував сам замовник. Там свої пропозиції подали п'ять компаній, а у фінал вийшли дві організації - ТОВ «КРОМА» і ТОВ «БУДІНВЕНТ». «Крома» конкуренції з «Будінвент» не витримувала, і в тендерному комітеті скористалися лазівками в законодавстві. У поясненні замовник написав, що не встигає перевірити всю документацію.

На другий тендер вже на 7,9 мільйона заявилася тільки одна компанія - ТОВ «КРОМА». Через відсутність конкуренції, адже підрядники просто відмовилися брати участь в тендерному фарсі, закупівлю знову скасували.

А ось третій тендер на 7,9 мільйона вже пройшов за перевіреною схемою. Дві компанії - ТОВ «СК МАГНАТ» і ТОВ «КРОМА» просто розіграли між собою цей підряд. «Крома» таки домоглася свого і зараз очікує підписання договору. Цікаво, що в ході торгів ціна ремонту з 7,9 впала до 5,7 мільйона.

В свою чергу компанія "КРОМА" зареєстрована більше 16 років тому. Статутний капітал компанії складає трохи більше 100 тисяч гривень. Основний вид діяльності - оренда і управління власною або орендованої нерухомістю. Серед другорядних видів діяльності вказані також покрівельні та будівельні роботи. Відповідно до тендерної документації, в компанії разом з керівництвом офіційно працевлаштовано всього 10 осіб.

Ця компанія працює з бюджетними грошима, але виключно на території Кривого Рогу. Найщедрішим замовником у ТОВ «Крома», згідно з даними аналітичного ресурсу Clarity Project, став міський департамент освіти. Майже 90% замовлень компанія отримує від цих чиновників. На сьогодні загальна сума угод, які уклала ТОВ «Крома» з криворізькими працівниками освіти, перевалила за 42 мільйони. Найчастіше ТОВ «Крома» отримує підряди на ремонт покрівлі навчальних закладів по «допороговій» процедурі заміни.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...