App Store Google Play

В скандальному судилищі над Андрієм Денисенком захисту відмовили у відводі заангажованого судді

4 Вересня 14:00
В скандальному судилищі над Андрієм Денисенком захисту відмовили у відводі заангажованого судді

Під час судового засідання по справі Андрія Денисенка щодо відводу судді Мачуського О.М. слідча суддя Ігнатенко В.В. не задовольнила відповідне клопотання захисту. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Вже за звичкою перед початком судового засідання 4 вересня патріотична громада міста зібралась на підтримку координатора Руху опору капітуляції на Січеславщині Андрія Денисенка. Активісти традиційно виконали Національний гімн України. В свою чергу Денисенко запевнив пред'явлення йому звинувачень - не більше як ганебна спроба відвернути увагу від побиття активісток поліцією та її "добровільними помічниками" під час візиту до Дніпра президента Зеленського.

"Я сьогодні абсолютно спокійний, спокійний всі ці дні. Єдине, що мені болить - це побиті дівчата. Болить ребро Аліни, але не у фізичному, а в моральному плані. В плані того, що замість розслідувати правдиве, реальне правопорушення - злочин, який відбувся на осах президента Зеленського, на очах мільйонів людей, які вже мали можливість переглянути ці кадри в засобах масової інформації, в соціальних мережах, влада і правоохоронні органи влаштовують дешевий фарс переведення стрілок, відвернення уваги від цього в дійсності ганебного епізоду. Коли 26 серпня під час прибуття президента Зеленського до міста Дніпра його охорона не вмотивована, провокативна, застосовуючи незаконно фізичну силу побила двох дівчат", - нагадав координатор РОКу присутнім суть подій.

Після промови екс-нардепа ЗМІ разом з ним та його адвокатинею відправились на судове засідання, що було призначене на 10 годину ранку. На щастя, цього разу представники мас-медіа безперешкодно потрапили в судову залу, де розглядалось клопотання про відвід судді у справі про обрання запобіжного заходу Андрію Денисенку.

Під час засідання сторона захисту наголосила на особливому процесі ведення кримінального провадження щодо політика. За словами адвокатині, обвинувачений має статус народного депутата України, який надається безстроково, тому по відношенню до нього має проводитись певний порядок ведення кримінального провадження: 

"Відповідно до глави 37-ї КПК України він є особою, відносно якої проводиться певний особливий порядок кримінального провадження. В даному випадку не мав повноваження ані слідчий, ані прокурор проводити будь-які слідчі дії: повідомляти про підозру, звертатися та погоджувати клопотання про обрання запобіжного заходу тощо відносно народного депутата України VIII скликання. Він відноситься до категорії спецсуб'єктів, до яких проводиться певний особливий порядок кримінального провадження".

Враховуючи це, на минулому засіданні захист подав клопотання про відвід слідчого та прокурора, які порушили кримінально-процесуальний кодекс України. В свою чергу слідчий суддя Мачуський О.М. проігнорував аргументи захисту та відмовив у відповідному відводі, що і стало причиною для подання захистом клопотання про відвід судді.

"Суддя Мачуський, порушуючи права мого підзахисного, жодним чином не вказав та не спростував той факт, фактично позбавив мого клієнта доступу до правосуддя, адже жодних із елементів, які я вказувала з посиланням на статтю 481, на главу 37 КПК України, на статтю 1 Закону України про статус народного депутата, він жодним чином не зазначив. В даному випадку в своїй ухвалі він цитує норми закону і вказує на тому, що "заява адвоката Кияненко про відвід слідчого та прокурора в кримінальному провадженні в цілому задоволенню не підлягають". В якому цілому? Він жодного аналізу не провів, жодних аргументів сторони захисту не оцінив та не вмотивував їх відмову", - зазначила адвокатиня.

Сам Денисенко зазначив, що готовий нести відповідальність за свої вчинки, і наголосив, що не має жодного імунітету, незважаючи на статус нардепа.

"Я готовий нести відповідальність за будь-який свій вчинок на ряду із звичайними громадянами України. Я не вважаю за висунутими мені фактами і пред'явленою мені підозрою себе винним. Я готовий пройти через усі "перепитії", пов'язані зі слідством, судами з усіма відповідними процедурами", - сказав він.

Після зроблених заяв Денисенка та його захисту суддя відправилась до нарадчої кімнати. Через деякий час вона повернулась, заявивши про відхилення клопотання про відвід судді Мачуського. Відповідне рішення, за словами судді, не підлягає оскарженню.

"Ми не почули в судовому засіданні в ухвалі слідчої судді Ігнатенко жодних аргументів окрім тих, що ми начебто не надали аргументів якоїсь особливої заангажованості пана Мачуського. Ця позиція була заздалегідь сформована, у пані Ігнатенко це рішення було готове. Я розумію, який тиск сьогодні чиниться з боку органів влади, Офісу Президента України, його місцевих представництв і "смотрящих" від Коломойського по нашій області, я маю на увазі Олійника, на Індустріальний суд", - наголосив після завершення судового засідання Андрій Денисенко.

Відтак, дата проведення наступного судового засідання щодо обрання Андрію Денисенку запобіжного заходу поки не відома.

Наша редакція слідкує за розвитком подій та інформуватиме про нього.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....