App Store Google Play

Костел у Кам'янському оцифрують і розмістять на листівках доповненої реальності

04.09.2020 13:15
Костел у Кам'янському оцифрують і розмістять на листівках доповненої реальності

Костел св. Миколая у місті Кам’янському відсканували та зробили 3D-модель у проєкті «Кишенькова країна». Тривимірну модель розмістять на туристичних листівках доповненої реальності, які можна буде подивитися за допомогою смартфону і розробленого туристичного додатку. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на проєкт "Кишенькове місто".

Завдячувати створенню цієї пам’ятки слід, на диво, важкій промисловості. На час появи у місті Кам’янському Дніпровського заводу, тут проживало близько 1.5 тисяч польських родин, які потребували католицької святині. Тож директор заводу Ігнаціо Ясюкович, сам римо-католик, ініціював будівництво костелу. Будівництво велось на кошти робітників заводу та Металургійного товариства. 

Для проєктування та нагляду за будівництвом Ігнаціо запросив Маріана Хорманського. Молодий архітектор вирішив костел у формах неоготики. У плані споруда представляє латинський хрест, за об’ємно-просторовим вирішенням це тринавна базиліка, що має симетричний фасад з двома вежами – всі ознаки середньовічного костелу перед вами. 

Будівництво розпочалось 1895 року і завершилось досить швидко, як для такого великого храму у 1897 році. Крім костелу та православного собору місто Кам’янське мало ще синагогу та лютеранську кірху, та всі вони були закриті радянською владою. Протягом панування союзу у костелі встигли попрацювати військкомат, автомийка та польський клуб. Сьогодні костел передано назад релігійній громаді – богослужіння у ньому відновлені 1991 року. До 100-річчя костелу, у 1997 році, була проведена його реставрація.  

«Кишенькова країна» – це наймасштабніше 3D-оцифрування об’єктів матеріальної культурної та архітектурної спадщини України за підтримки УКФ. Під час експедиції команда SKEIRON охопить усі 24 регіони та АР Крим великої країни зі Сходу на Захід і з Півночі на Південь і оцифрує 40 об’єктів архітектурної спадщини. 

«Найкращий сувенір – це місто, яке можна взяти завжди з собою в кишеню. Запросити у подорож, привести клаптик спогаду, подарувати емоцію – сучасні технології творять неймовірне. Кишенькове місто – проєкт, який популяризує архітектуру міст через сувенірну AR-продукцію. Ми привертаємо увагу до руйнування історичних пам’яток, а усі оцифровані моделі віддаємо фахівцям для реставрації та реконструкції», – говорить команда SKEIRON.  

Мандрувати Україною можна реально або віртуально. В одній руці – смартфон, в іншій поштівка з зображенням замку, палацу, сакральної пам’ятки, а на звороті qr-код для сканування. Усі оцифровані об’єкти будуть доступні у форматі 3D-моделей та доповненої реальності на IOS та Android в додатку «Pocket City AR» з аудіогідом української та англійською мовами. Цей додаток створено для прихильників інтелектуального та інтерактивного туризму і несподіваних відкриттів культурної спадщини.  

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...