App Store Google Play

У Дніпрі розказали про переваги медичного електронного рецепту

3 Вересня 11:00
У Дніпрі розказали про переваги медичного електронного рецепту

Дніпро перший в Україні впроваджує електронний рецепт. За тиждень після презентації цієї програми дніпряни отримали вже близько 5 тисяч рецептів. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на пресслужбу Дніпровської міськради.

«Електронний рецепт виписується одразу по трьом програмам: «Доступні ліки», відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1303 та на всі інші препарати. Перевагою для мене особисто є те, що немає паперової тяганини. Ми не витрачаємо час пацієнта на виписку рецепту та розбір почерку іншого лікаря. Таким чином, ми можемо більше приділити уваги людині. Окрім цього, підробка рецептів неможлива, бо всі дані приходять на особистий номер пацієнта, який вказаний у декларації. Така система також виключає втрату рецепту, бо завжди є електронне підтвердження», - розповіла сімейна лікарка Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги №3 Тетяна Земляна.

Відтак, щоб отримати рецепт, пацієнту необхідно прийти на прийом до свого сімейного лікаря, який заповнює електронну амбулаторну картку і призначення. Після цього пацієнт зможе протягом місяця придбати ліки в будь-якій аптеці міста чи навіть країни. Виключенням є програма «Доступні ліки», які видаються в певних аптеках.

 

В свою чергу дніпрянка Олена Комишна вже встигла оцінити переваги електронного рецепту:

«Я кожного місяця прихожу на прийом, і за такою системою це значно економить мій час. Для мене це зручно і доступно. Так, отримавши електронний рецепт, мені більше не потрібно розбирати почерк лікаря».

Також фармацевт Тетяна Голтун розповіла, що вже багато пацієнтів скористалися електронними рецептами:

«Це достатньо зручно, швидко та ефективно. Завдяки електронному рецепту я можу використовувати штрих-коди, які вводяться автоматично в комп’ютер. Препарат одразу виводиться на екран, і я роздруковую чек та видаю препарат пацієнту».

Зазначається, що Дніпро є лідером серед інших міст України за впровадженням цифрової екосистеми в медичній сфері. Як повідомляється, єдиний інформаційний простір охоплює електронну реєстратуру, рецепти, отримання направлення до профільних лікарів, амбулаторну карту, історію хвороби, лабораторну діагностику, аналітичну систему для визначення рентабельності медичного закладу тощо.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....