App Store Google Play

Судова охорона не пустила журналістів на чергове судилище над Андрієм Денисенком

03.09.2020 15:00
Судова охорона не пустила журналістів на чергове судилище над Андрієм Денисенком

Судова охорона Індустріального районного суду не пустила представників ЗМІ на судове засідання щодо обрання запобіжного заходу координатору Руху опору капітуляції на Січеславщині Андрію Денисенку. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Перед початком ранкового засідання 3 вересня небайдужі громадяни вже за звичкою зібрались під стінами Індустріального районного суду на підтримку народного депутата VIII скликання Андрія Денисенка. Перед початком судового засідання активісти виконали Національний гімн України. Співали його навіть найменші з мітингарів.

"Ще раз всім дякую за підтримку, ми вже ходимо в цей суд, я перепрошую, як на роботу. Але все одно нікому не вдасться ані залякати нас, ані зупинити нашу роботу на звільнення України від режиму колоборантів, капітулянтів, які сьогодні за спиною українського народу, за спиною і своїх виборців в тому числі чинить акт державної зради, здаючи Україну Путіну та країні-агресору", - сказав Денисенко.

Надалі політик разом з адвокатом та ЗМІ відправились на судове засідання, призначене на 10:30 ранку. Втім, попри обіцянки судді вільно пропускати представників мас-медіа, судова охорона пропустила лише кілька видань, а іншим перешкоджала в їхній журналістській діяльності, не пускаючи до зали суду. Охоронці аргументувували свої дії постановою Кабміну про карантинні обмеження, буцімто для всіх журналістів не вистачить зали, щоб забезпечити їм безпечну соціальну дистанцію. Проте зазначимо, що ця постанова несе в собі виключно рекомендаційний характер, тоді як обмежувати конституційні права громадян може лише прийнятий Верховною Радою відповідний закон.

В свою чергу журналісти написали заяви в правоохоронні органи про перешкоджання їхній професійній журналістській діяльності з вимогою занести відповідні дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Після цих подій із зали судового засідання повернувся Андрій Денисенко. Він розповів журналістам про відсутність неупередженого судочинства та правосуддя під час слухання справи.

"На жаль, в судовому засідання ми не побачили неупередженого судочинства, правосуддя. Суддя зайняв сервільну позицію на обслуговування інтересів і незаконних дій слідства і процесуального керівництва, які, на думку захисту, перевищили свої службові повноваження. Вони взагалі не є належними особами для вручення підозри висунення відповідних клопотань про застосування запобіжного заходу щодо осіб, які мають звання народного депутата. Є особливий порядок висунення підозри, і на це визначені лише особливо компетентні, відповідальні органи", - наголосив Денисенко.

Також він додав, що з його боку було подано клопотання про відвід слідчого та прокурора, які були відхилені судом, тож сторона захисту вимагала відвід судді:

"Суд не прийняв наше клопотання на відведення слідчого і прокурора. Відповідно адвокатом був заявлений відвід судді. Суддя тільки в 15-му році перебрався з окупованої території на звільнену, на територію України. Відповідно я думаю, що у правоохоронних органів є на нього важелі впливу, аби забезпечити належну модель поведінки. Ми від самого початку розуміли, що його поведінка визначена, зумовлена, керована і контрольована. І в його особі незалежного суддівства не буде".

Відтак, засідання по справі Андрія Денисенка перенесено на невстановлену дату.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...