App Store Google Play

Судова охорона не пустила журналістів на чергове судилище над Андрієм Денисенком

3 Вересня 15:00
Судова охорона не пустила журналістів на чергове судилище над Андрієм Денисенком

Судова охорона Індустріального районного суду не пустила представників ЗМІ на судове засідання щодо обрання запобіжного заходу координатору Руху опору капітуляції на Січеславщині Андрію Денисенку. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Перед початком ранкового засідання 3 вересня небайдужі громадяни вже за звичкою зібрались під стінами Індустріального районного суду на підтримку народного депутата VIII скликання Андрія Денисенка. Перед початком судового засідання активісти виконали Національний гімн України. Співали його навіть найменші з мітингарів.

"Ще раз всім дякую за підтримку, ми вже ходимо в цей суд, я перепрошую, як на роботу. Але все одно нікому не вдасться ані залякати нас, ані зупинити нашу роботу на звільнення України від режиму колоборантів, капітулянтів, які сьогодні за спиною українського народу, за спиною і своїх виборців в тому числі чинить акт державної зради, здаючи Україну Путіну та країні-агресору", - сказав Денисенко.

Надалі політик разом з адвокатом та ЗМІ відправились на судове засідання, призначене на 10:30 ранку. Втім, попри обіцянки судді вільно пропускати представників мас-медіа, судова охорона пропустила лише кілька видань, а іншим перешкоджала в їхній журналістській діяльності, не пускаючи до зали суду. Охоронці аргументувували свої дії постановою Кабміну про карантинні обмеження, буцімто для всіх журналістів не вистачить зали, щоб забезпечити їм безпечну соціальну дистанцію. Проте зазначимо, що ця постанова несе в собі виключно рекомендаційний характер, тоді як обмежувати конституційні права громадян може лише прийнятий Верховною Радою відповідний закон.

В свою чергу журналісти написали заяви в правоохоронні органи про перешкоджання їхній професійній журналістській діяльності з вимогою занести відповідні дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Після цих подій із зали судового засідання повернувся Андрій Денисенко. Він розповів журналістам про відсутність неупередженого судочинства та правосуддя під час слухання справи.

"На жаль, в судовому засідання ми не побачили неупередженого судочинства, правосуддя. Суддя зайняв сервільну позицію на обслуговування інтересів і незаконних дій слідства і процесуального керівництва, які, на думку захисту, перевищили свої службові повноваження. Вони взагалі не є належними особами для вручення підозри висунення відповідних клопотань про застосування запобіжного заходу щодо осіб, які мають звання народного депутата. Є особливий порядок висунення підозри, і на це визначені лише особливо компетентні, відповідальні органи", - наголосив Денисенко.

Також він додав, що з його боку було подано клопотання про відвід слідчого та прокурора, які були відхилені судом, тож сторона захисту вимагала відвід судді:

"Суд не прийняв наше клопотання на відведення слідчого і прокурора. Відповідно адвокатом був заявлений відвід судді. Суддя тільки в 15-му році перебрався з окупованої території на звільнену, на територію України. Відповідно я думаю, що у правоохоронних органів є на нього важелі впливу, аби забезпечити належну модель поведінки. Ми від самого початку розуміли, що його поведінка визначена, зумовлена, керована і контрольована. І в його особі незалежного суддівства не буде".

Відтак, засідання по справі Андрія Денисенка перенесено на невстановлену дату.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....