App Store Google Play

У Дніпрі за круглим столом обговорили потребу у відкритті притулку для жінок, які постраждали від домашнього насильства

02.09.2020 11:00
У Дніпрі за круглим столом обговорили потребу у відкритті притулку для жінок, які постраждали від домашнього насильства

У Дніпровській міській раді у форматі круглого столу обговорили необхідність відкриття притулку для жінок, які постраждали від домашнього насильства, і які не мають дітей. У заході взяли участь представники мерії, Громадської ради при Дніпровській міській раді, громадських організацій, фондів та інші. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сайт міської ради.

Мова йде про відкриття відділення для жінок, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі на базі центру соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя». Відповідне рішення депутати ухвалили на сесії ще в червні нинішнього року, а відкриття було заплановане на квітень 2021 року.

«Наразі постала актуальність у прискоренні цього процесу. І на черговій сесії міської ради депутати мають затвердити виділення достроково коштів з міського бюджету на відкриття нового відділення. Сподіваємося, це буде швидше, ніж планувалося раніше. З огляду на існуючу статистику, місто потребує такого відділення. Наприклад, за перше півріччя нинішнього року до правоохоронних органів надійшло понад 2 тис. звернень щодо домашнього насильства. І ми повинні мати заклад, де таким постраждалим надаватиметься кваліфікована допомога», - підкреслила начальниця управління - служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Ганна Довготько.

Зі свого боку, спеціалістка Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, голова об'єднання "Пані Патронеса" Ганна Карпеченкова зазначила: «Дніпро є одним із 15 міст України, який підтримує Фонд народонаселення ООН в Україні по розбудові міста, вільного від домашнього насильства. Це серйозна місія - допомогти створити, організувати всі належні умови для того, щоб кожен випадок домашнього насильства не залишався поза увагою. Загалом у Дніпрі швидко реагують на випадки насильства. У місті, як в країні, та й у світу в цілому ситуація однакова – у 90% випадків від домашнього насильства страждають жінки, далі діти і особи похилого віку. Фонд висловив свою підтримку щодо відкриття в Дніпрі відділення для жінок, які постраждали від домашнього насильства, зокрема, готовий допомогти в його облаштуванні».

Водночас директорка Центру підтримки дітей та сімей "Мамине щастя" Марина Земенкова подякувала керівництву міста за спільну злагоджену роботу.

«Головне, що нас чують, дослухаються до потреб. Далеко не в усіх великих містах країни є такий заклад, як у нас. Це говорить про те, що в Дніпрі докладають усіх зусиль для захисту тих, хто опинився в складних життєвих обставинах чи постраждав від домашнього насильства», - додала Марина Земенкова.

Нагадаємо, у центрі соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя» (просп. О. Поля, 121-Б) наразі працює відділення для матерів з дітьми. Там мають право мешкати жінки, які опинилися в складних життєвих обставинах не лише з однією дитиною, як це було раніше, а двома, трьома – незалежно від їхнього віку. Максимальний термін перебування в центрі – рік. За цей час жінка повинна вирішити свої життєві питання.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...