App Store Google Play

«Слуги народу» знову хочуть ухвалити русифікаторський законопроєкт, - активісти

01.09.2020 19:00
«Слуги народу» знову хочуть ухвалити русифікаторський законопроєкт, - активісти

​​У четвер, 3 вересня, «слуги народу» знову хочуть ухвалити русифікаторський законопроєкт. Про йдеться у заяві активістів спільноти «Мова об’єднує» на Телеграм-каналі Mediaprostir, інформує Дніпроград. 

"Хвиля протестів змусила владу відмовитися від спроб наново русифікувати школу через сумнозвісний проєкт Бужанського. Але «слуги» не заспокоїлися і планують у перший же тиждень нової сесії протягнути свій законопроєкт №3717 - зміни до мовної статті Закону «Про вищу освіту». Суть змін - навчання іноземних студентів «може здійснюватися іноземною мовою», причому ініціатори не приховують, що під «іноземною» вони розуміють перш за все російську", - йдеться у дописі.

Наприкінці 2019, коли Рада ухвалювала нову редакцію закону «Про вищу освіту», через протести науковців, громадськості і частини депутатів цю норму вилучили, що дозволило ухвалити закон конституційною більшістю. Тоді і МОН, і профільний комітет, і більшість фракцій зійшлися на простій формулі: 

Мовою освітнього процесу є українська мова. Виші мають право викладати одну або декілька дисциплін мовами ЄС. Виш може запровадити викладання більшості чи всіх дисциплін англійською «за умови що усі здобувачі освіти, які вивчають відповідні дисципліни, володіють англійською мовою». 

Таким чином, виші можуть навчати іноземних студентів українською, англійською, а в разі потреби й іншими мовами ЄС. 

Близько 90% іноземних студентів, що вступають до наших вишів – громадяни країн, які ніколи не були в складі СРСР (переважно держав Азії й Африки), вони не знають російської мови. Для решти 10% (здебільшого громадян тюркських держав пострадянського простору) російська мова також не є рідною. 

"Буцімто гостра потреба іноземців навчатися російською мовою – міф. Це лише привід для того, щоб українські виші (перш за все у Харкові) і надалі були інструментом русифікації замість того, щоб надавати якісну україномовну та англомовну освіту. Іноземні студенти можуть навчатися або українською (сприяючи поширенню української мови у світі), або англійською (як міжнародною мовою освіти і науки, якою навчаються іноземні студенти в багатьох країнах). Росія витрачає мільярди на поширення російської мови за її межами. Минулого року Москва виділила 4,5 млрд лише на фінансування "Россотруднічєства" та Фонду "Русскій мір". По суті, «слуги народу» пропонують, щоб українські виші задурно допомагали Кремлю.Законопроєкт 3717  є відверто реваншистським і руйнує широкий консенсус, досягнутий під час ухвалення нинішньої редакції закону «Про вищу освіту»", - наголошують активісти.

Спільнота «Мова об’єднує» закликає Верховну Раду не провокувати протистояння в суспільстві, відмовитися від спроб реваншу в питанні мови освіти і зняти з розгляду русифікаторський законопроєкт 3717. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...