App Store Google Play

У Дніпрі презентували фільм про каральну психіатрію часів СРСР

31 Серпня 09:00
У Дніпрі презентували фільм про каральну психіатрію часів СРСР

У Дніпрі відзняли фільм "Ігрень" про каральну психіатрію за часів радянського союзу. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку в Facebook Суспільного.

"Ми в колабораціі з командою UA: ДНІПРО створили фільм про каральну психіатрію. Цей фільм обов'язковий для перегляду учням, які вивчають історію дисидентів. Ну і для настальгуючих по совку", - розповів на своїй сторінці в Facebook голова Спільноти активної молоді - "САМ" Владислав Мельничук.

Так, у фільмі "Ігрень" йдеться про каральну психіатрію за часів радянського союзу. Героєм фільму став вчитель географії, дисидент Василь Сірий. Саме його голос можна почути у відео. Як повідомляється, за "інакодумство" та незгоду із політикою радянської влади він більше 13 років пробув на примусовому психіатричному лікуванні з діагнозом "вялотекущая шизофрения". Зазначається, що близько 35 разів йому вводили препарат сульфазин - суміш суспензії сірки з маслом, що викликало біль, судоми та конвульсії.

"Василь Сірий пройшов тортури та знущання. Проте після звільнення з лікарні продовжив займатися активною громадською діяльністю. Заснував та очолив Дніпропетровське товариство політв’язнів та репресованих. Допоміг відкрити осередки товариства й у інших регіонах України", - написали автори фільму.

На думку голови САМ Владислава Мельничука, кожен має знати про шлях боротьби та бажання волі українців, зокрема й про тортури Василя Сірого:

"Ми маємо знати про шлях боротьби та бажання волі українців! Приклад Василя Сірого, який хотів по-своєму помститись радянській імперії і якого врешті решт запроторили на 13 років у психлікарні з метою подавити його особистість. Але ні в кого це не вийшло".

Відтак, повний фільм можна переглянути за посиланням.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....