App Store Google Play

Правозахисники закликали спростити перетин кордону для білорусів

28 Серпня 13:15
Правозахисники закликали спростити перетин кордону для білорусів

Громадські організації та ініціативи висловлюють занепокоєння щодо введених Урядом 26 серпня 2020 року обмежувальних заходів на перетин державного кордону іноземними громадянами, зокрема громадянами Республіки Білорусь. Представники громадянського суспільства звернулися до прем'єра з проханням спростити перетин кордону для білорусів, передає Дніпроград з посиланням на заяву.

Політичні переслідування в Білорусі тривають. Протягом передвиборчої президентської кампанії, до дня голосування, 9 серпня, за сфабрикованими кримінальними звинуваченнями заарештовано 24 людини. Затримання, короткострокові арешти й штрафи були застосовані до понад 1000 осіб, більшість із яких – члени ініціативних груп альтернативних кандидатів, журналісти, блогери, учасники збору підписів за висунення кандидатів у президенти, агітаційних заходів, акцій протесту і солідарності.

За три дні, з 9 до 12 серпня 2020 року, лише за офіційними даними, було затримано понад 7000 мирних протестувальників. Більш як 60 осіб із затриманих були звинувачені або є підозрюваними за кримінальними статтями, переважну більшість із них позбавлено волі. Їм загрожують багаторічні терміни ув’язнення. Арешти в кримінальних та адміністративних справах за участь у мирних протестах не припиняються. 

Правозахисні організації зазначають, що практично кожен затриманий повідомляє про непропорційне застосування сили з боку правоохоронців, застосування тортур, відсутність можливості повідомити про своє місцеперебування родичам і адвокату. Співробітники міліції і спецслужб Білорусі намагаються морально знищувати затриманих: їх по-звірячому б’ють і залякують. Розправою погрожують не тільки учасникам протестних акцій, але і членам їхніх сімей. Протестувальникам, які мають дітей, погрожують позбавленням батьківських прав, а дітям погрожують відправляти їх до дитячих притулків. Зафіксовано факти сексуального насильства стосовно затриманих протестувальників – як жінок, так і чоловіків.

"У таких умовах громадяни Республіки Білорусь вимушені ухвалювати складні рішення, які також охоплюють можливість залишити межі власної країни, задля збереження власного життя та здоров’я, побоюючись роз’єднання сім’ї, політично мотивованих переслідувань, катувань, загрози насильницького зникнення. Україна, як демократична країна, яка на власному досвіді знає, наскільки важливою є солідарність і міжнародна підтримка, має стати надійним партнером для білоруського суспільства та надати всебічну підтримку тим, хто бореться за демократію і права людини в Східній Європі", - зазначається у заяві. 

Правозахисники та громадські організації звертаються до Кабінету Міністрів України з проханням: до закінчення білоруської політичної кризи передбачити особливу спрощену процедуру перетину державного кордону для громадян Республіки Білорусь під час дії обмежувальних заходів, спрямованих на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...