App Store Google Play

Правозахисники закликали спростити перетин кордону для білорусів

28.08.2020 13:15
Правозахисники закликали спростити перетин кордону для білорусів

Громадські організації та ініціативи висловлюють занепокоєння щодо введених Урядом 26 серпня 2020 року обмежувальних заходів на перетин державного кордону іноземними громадянами, зокрема громадянами Республіки Білорусь. Представники громадянського суспільства звернулися до прем'єра з проханням спростити перетин кордону для білорусів, передає Дніпроград з посиланням на заяву.

Політичні переслідування в Білорусі тривають. Протягом передвиборчої президентської кампанії, до дня голосування, 9 серпня, за сфабрикованими кримінальними звинуваченнями заарештовано 24 людини. Затримання, короткострокові арешти й штрафи були застосовані до понад 1000 осіб, більшість із яких – члени ініціативних груп альтернативних кандидатів, журналісти, блогери, учасники збору підписів за висунення кандидатів у президенти, агітаційних заходів, акцій протесту і солідарності.

За три дні, з 9 до 12 серпня 2020 року, лише за офіційними даними, було затримано понад 7000 мирних протестувальників. Більш як 60 осіб із затриманих були звинувачені або є підозрюваними за кримінальними статтями, переважну більшість із них позбавлено волі. Їм загрожують багаторічні терміни ув’язнення. Арешти в кримінальних та адміністративних справах за участь у мирних протестах не припиняються. 

Правозахисні організації зазначають, що практично кожен затриманий повідомляє про непропорційне застосування сили з боку правоохоронців, застосування тортур, відсутність можливості повідомити про своє місцеперебування родичам і адвокату. Співробітники міліції і спецслужб Білорусі намагаються морально знищувати затриманих: їх по-звірячому б’ють і залякують. Розправою погрожують не тільки учасникам протестних акцій, але і членам їхніх сімей. Протестувальникам, які мають дітей, погрожують позбавленням батьківських прав, а дітям погрожують відправляти їх до дитячих притулків. Зафіксовано факти сексуального насильства стосовно затриманих протестувальників – як жінок, так і чоловіків.

"У таких умовах громадяни Республіки Білорусь вимушені ухвалювати складні рішення, які також охоплюють можливість залишити межі власної країни, задля збереження власного життя та здоров’я, побоюючись роз’єднання сім’ї, політично мотивованих переслідувань, катувань, загрози насильницького зникнення. Україна, як демократична країна, яка на власному досвіді знає, наскільки важливою є солідарність і міжнародна підтримка, має стати надійним партнером для білоруського суспільства та надати всебічну підтримку тим, хто бореться за демократію і права людини в Східній Європі", - зазначається у заяві. 

Правозахисники та громадські організації звертаються до Кабінету Міністрів України з проханням: до закінчення білоруської політичної кризи передбачити особливу спрощену процедуру перетину державного кордону для громадян Республіки Білорусь під час дії обмежувальних заходів, спрямованих на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...