App Store Google Play

Дніпровські школярі зможуть вивчати дзюдо на уроках фізкультури

28.08.2020 20:00
Дніпровські школярі зможуть вивчати дзюдо на уроках фізкультури

У Дніпропетровській області школярі з 1 вересня зможуть вивчати на уроках фізкультури основи дзюдо. Навчальна програма буде йти блоками (для 5-9 і 10-11 класів). Авторами проекту стали фахівці Федерації дзюдо України Михайло Руденко, Михайло Кошляк та Сергій Дуброва, а також співробітники "Інституту модернізації змісту освіти" Галина Коломоєць та Вікторія Дерев'янко. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Відкритий.

"Цю програму розробляли не один рік. Вперше ми спробуємо ввести дзюдо в загальноосвітній процес. Думаю, дітям буде цікаво, адже це динамічний вид спорту. Він розвиває і загальну фізичну витривалість, і координацію. Вважаю, що тренування можна починати навіть з першого класу. Дзюдо допомагає дитині розвиватися гармонійно, адже тут є елементи акробатики, гімнастики, вправи на гнучкість і силу ", - розповів віце-президент Федерації дзюдо України Михайло Кошляк.

Сьогодні в Дніпрі науковий співробітник "Інституту модернізації змісту освіти" Галина Коломоєць разом з віце-президентом Федерації дзюдо Михайлом Кошляком і заслуженим тренером України Сергієм Дубровою презентували методику викладання дзюдо в загальноосвітніх школах. На захід приїхали вчителі фізкультури з усієї Дніпропетровщини. Були й педагоги з Сум, Харкова і Запоріжжя. Незабаром тренування з дзюдо під час шкільних уроків з'являться і в інших областях.

Олег Баранов працює вчителем в дніпровській загальноосвітній школі №57. Педагог і сам раніше займався дзюдо, а тепер хоче популяризувати цей вид спорту серед своїх учнів.

"Думаю, це відмінна ініціатива, яка може зацікавити діток. Обов'язково вивчу методику і спробую впровадити її в нашій школі. Можливо, доведеться трохи змінити розклад, щоб діти встигали переодягнутися до і після тренувань ", - сказав Олег Баранов.

Один з авторів методики - заслужений тренер України Сергій Дуброва. За його словами, програму по дзюдо для загальноосвітніх шкіл розробили вперше за всю історію України.

"Така практика давно є закордоном (наприклад, у Франції та Японії). Навчання основам дзюдо там, як і в нашій методиці, йде блоками. Для 10-11 класів ми розробили два варіанти: стандарт і профільний (для тих, хто захоче присвятити цьому виду спорту більше часу)", - прокоментував Сергій Дуброва.

Після презентації методики вчителям роздали книги і провели для них невеличкий майстер-клас з основ викладання дзюдо для дітей, які ніколи не займалися цим видом спорту. Після майстер-класу своїми емоціями поділилися і самі юні спортсмени.

"Багато хто говорить, що цей вид спорту не для дівчат, але це не так. Наші друзі ходили на дзюдо, тому ми теж вирішили спробувати. На сьогодні нам уже вдалося освоїти деякі складні елементи. Це дуже цікаво. Будемо тренуватися ще старанніше, щоб навчитися більшому. Цей спорт явно не для ледачих ", - розповіли Мілана Єфременко та Женя Овчаренко.

"Я займаюся цим видом спорту з 1-го класу. На дзюдо мене віддав тато і я дуже йому вдячний. Сьогодні у мене вже зелений пояс. Розумію, що той шлях, який я пройшов, і який мені належить пройти, загартовує мене ", - каже Гордій Шевченко.

"Займаюся з 6 років і не шкодую, що пішов в цей спорт. Мрію одного разу потрапити на Олімпіаду і докладу для цього всіх зусиль. У цьому спорті всі рівні, тому перемагає той, хто готовий боротися до кінця і годинами працювати в залі над технікою", - поділився Іван Кошляк.

Блок дзюдо в школах будуть впроваджувати за бажанням дітей і батьків. Тренування будуть абсолютно безкоштовними.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...