App Store Google Play

Медійники створили спецпроєкт про дніпрян, які перейшли на українську

26 Серпня 12:30
Медійники створили спецпроєкт про дніпрян, які перейшли на українську

24 серпня відбулася прем'єра спецпроєкту UA: ДНІПРО, який має назву "Ми перейшли". Він присвячений дніпрянам, які у побуті перейшли на українську мову, передає Дніпроград з посиланням на повідомлення каналу.

"Ми перейшли" - це 16 коротких історій людей, які перейшли з російської мови на українську.

«Побутує міф, що на українську переходять дуже молоді люди, адже їм простіше через українськомовну освіту. Утім, більшість учасників проєкту «Ми перейшли» — люди, які почали говорити українською в зрілому віці. Вони коротко пояснюють, що їх підштовхнуло на такий крок і наскільки це було складно», — прокоментувала авторка проєкту т. в. о. продюсерки Дніпровської філії Суспільного Ірина Цибух.

Менеджерка 27-річна Ольга Поляка зізнається, що було складно, однак її підтримали рідні: «Мене надихнули вільні люди під час Революції Гідності». 

Марина Копачевська перейшла на українську в 33 роки й зробила це заради сина: «Перейшла на українську, коли моєму синові виповнився рік. Зрозуміла, що українську він чутиме лише від мене. Це надихнуло весь час говорити українською. Його перші слова були українською. Нині сину два з половиною роки, і ми говоримо українською».

HR-менеджерка Лада Дубовська розмовляє українською з 2019-го: «Українська мова має звучати в побуті, так ми бережемо своє коріння й залишаємося нацією».

За словами авторки проєкту «Ми перейшли» Ірини Цибух, його завдання — познайомити глядача з людьми, які перейшли на українську, і надихнути спробувати й собі.

«Місія таких проєктів — справедливість. Це не про нав’язати, а про відновити. Про відродження того, що насильно й агресивно знищили, наприклад русифікацією. Тож сподіваюся, герої «Ми перейшли» мотивують глядачів говорити мовою наших предків щодня», — додала Ірина Цибух.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...