App Store Google Play

У Дніпрі колишній військовослужбовець виграв судовий позов щодо надбавок до пенсії

25 Серпня 20:00
У Дніпрі колишній військовослужбовець виграв судовий позов щодо надбавок до пенсії

Колишній військовослужбовець Ігор Бедін виграв позов у Дніпропетровському окружному адміністративному суді щодо надбавок до пенсії. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку в Facebook Правозахисної групи "СІЧ".

Так, ветеран звернувся до юристів Громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини на базі ПГ «СІЧ» ще взимку. Маючи за плечима 30-річний досвід військової служби, в тому числі, захист країни на Донбасі, чоловік скаржився, що Пенсійний Фонд відмовляє йому у перерахунку пенсії та виплаті 100% підвищення, як це передбачено законом.

Ігор Бедін - не єдиний, хто не може отримати повні та законні надбавки до пенсії. Тисячі військових пенсіонерів в Україні зіштовхнулися з цією проблемою і стали заручниками абсурдної Постанови Кабміну №103 від 21.02.2018 р., яка була визнана незаконною та скасована рішенням Окружного адміністративного суду Києва.

"Постанова №103 регулювала порядок нарахування надбавок до пенсій у розмірі 50% та 75%, що суперечить чинному законодавству, адже суми підвищення мають бути враховані у повному обсязі", - вважає юристка Віталія Серебрянська.

У квітні Віталія уже виграла аналогічну справу в інтересах військового пенсіонера Володимира Учня. Суд визнав дії Пенсійного Фонду протиправними та зобов’язав перерахувати пенсію з урахуванням 100% суми підвищення. Таке ж рішення суд прийняв і на користь Ігоря Бедіна.

В свою чергу, у своїх чисельних відмовах військовому Пенсійний Фонд посилався на різні причини: відсутність коштів, пропущені строки звернень, і навіть на те, що не проводить перерахунки пенсій, хоча це не так.

Втім, на зміну 103-й Постанові, так і не з’явився жоден інший законодавчий акт, який би регулював виплату надбавок до пенсій. Це створило ґрунт для порушень з боку Пенсійного Фонду, вважають в правозахисній групі.

"Чимало військових пенсіонерів були змушені піти за захистом своїх прав до суду. Однак, ми вважаємо, що такі питання повинні вирішуватися не в судах, а бути врегульовані на законодавчому рівні", - підкреслюють правозахисники.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...