App Store Google Play

У Дніпрі колишній військовослужбовець виграв судовий позов щодо надбавок до пенсії

25.08.2020 20:00
У Дніпрі колишній військовослужбовець виграв судовий позов щодо надбавок до пенсії

Колишній військовослужбовець Ігор Бедін виграв позов у Дніпропетровському окружному адміністративному суді щодо надбавок до пенсії. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку в Facebook Правозахисної групи "СІЧ".

Так, ветеран звернувся до юристів Громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини на базі ПГ «СІЧ» ще взимку. Маючи за плечима 30-річний досвід військової служби, в тому числі, захист країни на Донбасі, чоловік скаржився, що Пенсійний Фонд відмовляє йому у перерахунку пенсії та виплаті 100% підвищення, як це передбачено законом.

Ігор Бедін - не єдиний, хто не може отримати повні та законні надбавки до пенсії. Тисячі військових пенсіонерів в Україні зіштовхнулися з цією проблемою і стали заручниками абсурдної Постанови Кабміну №103 від 21.02.2018 р., яка була визнана незаконною та скасована рішенням Окружного адміністративного суду Києва.

"Постанова №103 регулювала порядок нарахування надбавок до пенсій у розмірі 50% та 75%, що суперечить чинному законодавству, адже суми підвищення мають бути враховані у повному обсязі", - вважає юристка Віталія Серебрянська.

У квітні Віталія уже виграла аналогічну справу в інтересах військового пенсіонера Володимира Учня. Суд визнав дії Пенсійного Фонду протиправними та зобов’язав перерахувати пенсію з урахуванням 100% суми підвищення. Таке ж рішення суд прийняв і на користь Ігоря Бедіна.

В свою чергу, у своїх чисельних відмовах військовому Пенсійний Фонд посилався на різні причини: відсутність коштів, пропущені строки звернень, і навіть на те, що не проводить перерахунки пенсій, хоча це не так.

Втім, на зміну 103-й Постанові, так і не з’явився жоден інший законодавчий акт, який би регулював виплату надбавок до пенсій. Це створило ґрунт для порушень з боку Пенсійного Фонду, вважають в правозахисній групі.

"Чимало військових пенсіонерів були змушені піти за захистом своїх прав до суду. Однак, ми вважаємо, що такі питання повинні вирішуватися не в судах, а бути врегульовані на законодавчому рівні", - підкреслюють правозахисники.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...