App Store Google Play

Передвиборчі подарунки з порожнього бюджету: Верховна Рада підвищила мінімальну зарплату

25.08.2020 15:00
Передвиборчі подарунки з порожнього бюджету: Верховна Рада підвищила мінімальну зарплату

Верховна Рада України на позачерговому пленарному засіданні ухвалила підвищення мінімальної заробітної плати з 1 вересня. Відтак, парламент збільшив її на незначні 277 гривень: з нинішньої 4723 гривень вона становитиме 5000. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на BBC Україна.

Так, ухвалений законопроєкт був ініційований особисто Президентом Зеленським. Він також хоче, щоб з початку наступного року мінімалка зросла до 6000 грн, а впродовж 2021-го до 6500 грн. Проте мінімальна зарплата мала складати 4723 гривні до кінця поточного року. Тепер з 1 вересня вона зросте на 5,5%.

В свою чергу, Прем'єр Шмигаль заявив, що це "буде майже непомітним як для людей, так і для економіки". Втім, як підрахували аналітики Центру аналізу публічних фінансів та публічного врядування Київської школи економіки, попри таке мізерне підвищення, бюджет країни втратить близько 4 млрд грн.

В уряді зазначають, що видатки на підвищення мінімалки покриють за рахунок економії на обслуговуванні державного боргу. Через курсову різницю потреба у виплатах зменшилася майже на 3,5 млрд грн. Решту коштів планується отримати від самого підвищення мінімалки - через зростання податків на доходи фізичних осіб. До того ж, як розраховує міністр фінансів, вищі зарплати дадуть більші відрахування у Пенсійний фонд і простимулюють економіку.

Також будь-яке підвищення заробітних плат має відбуватися тоді, коли зростає продуктивність праці і національний продукт, який виробляють працівники, кажуть економісти. В іншому разі таке підвищення лише розкрутить інфляцію, а вона "з'їсть" мінімалку.

Не слід забувати, що більші зарплати означають більші податки, які сплачуватимуть самі працівники, а також більше навантаження на роботодавців через фонд оплати праці. У Європейській бізнес асоціації вважають, що при скороченні економіки та складній ситуації на ринку праці це може спричинити "ланцюгову реакцію негативних наслідків", серед яких тінізація бізнесу та зменшення надходжень до бюджету. Через це наноситься величезний фіскальний удар по бізнесу, який може цього не витримати.

"Збільшення фіскального тиску в розпал економічної кризи та невизначеності стимулюватиме зростання сектору "тіньових" заробітних плат, що призведе до зниження податкових надходжень від тієї частини бізнесу, яка вдасться до "тінізації" діяльності. Буде погіршено умови діяльності саме для сумлінних платників: вони нестимуть додаткові витрати на сплату ЄСВ", - зазначили в асоціації, що об'єднує понад тисячу компаній, які працюють в Україні.

Відтак, крихітне збільшення мінімальної зарплати, яке парламентарі використовують задля піару перед місцевими виборами, нанесе мільярдні збитки бюджету, який і без того ледве дихає. Також постраждають власники бізнесу, які чесно ведуть підприємницьку діяльність: їм доведеться виплачувати більше через "тіньові" заробітні плати інших. Тому це "підвищення" в 277 гривень призведе виключно до зворотньої ситуації: погіршення економічної ситуації та підвищенню фіскальних тягарів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...