App Store Google Play

Росіяни дотисли українську делегацію в Мінську і нав'язують російський сценарій, - Геращенко

22.08.2020 11:00
Росіяни дотисли українську делегацію в Мінську і нав'язують російський сценарій, - Геращенко

На думку співголови фракції «Європейська Солідарність» Ірини Геращенко, росіяни дотиснули українську делегацію, нав‘язали їй та міжнародним партнерам думку, начебто Верховна Рада ухвалила «неправильну» постанову щодо регіональних виборів в ОРДЛО. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт "Європейської солідарності".

«Отже, росіяни дотиснули нашу делегацію, нав‘язали їй, а значить і нашим міжнародним партнерам, думку, що начебто ВР прийняла «неправильну» постанову щодо регіональних виборів, яка начебто порушує Мінські угоди. Голова ТКГ від України Л. Кравчук навіть погодився спрямувати лист до ВР щодо прийняття змін до постанови. Це дуже небезпечний прецедент публічного прийняття російських вимог, який не має нічого спільного з компромісом», – наголосила Ірина Геращенко.

Вона зазначає: «вперше Україна «визнає», що це начебто ми не виконуємо чи порушуємо Мінські угоди, хоч все зовсім навпаки». 

«Нагадаю, ВР ще у вересні 2014 прийняла всі необхідні для політичного блоку закони, зокрема, про особливості місцевого самоврядування (терміном на 3 роки, не на постійній основі), і про амністію, створивши передумови для одночасного проведення виборів на всій території України. Але саме РФ порушила всі домовленості, продовжила ескалацію на Донбасі, влаштувала Дебальцевський котел, а також в 2014 і 2018 провела незаконні вибори, тим самим зірвавши мирний процес, легітимізуючи маріонеточні режими», – написала Геращенко. 

За її словами, що це українська делегація має виставляти претензії Росіі та її маріонеткам, з вимогою негайної ліквідації всіх так званих органів влади як обов’язкової передумови проведення будь яких виборів на окупованих територіях, демілітаризацію Донбасу і виведення звідти всіх російських підрозділів і техніки: 

«Так само неприйнятним є ухвалення законодавства про постійний статус «особливостей місцевого самоврядування».

Політикиня впевнена: Росія шантажує Київ прямими переговорами з ОРДЛО, нав‘язує світу думку про громадянський внутрішній конфлікт, перекладає відповідальність за невиконання угод на Київ, заговорюючи власну відповідальність за війну.

На її думку, українська делегація жодним чином не повинна цьому підігрувати, адже «це ніякий не компроміс, а прийняття російського сценарію».

«Безумовно, важливою є тиша на Донбасі, це можна тільки вітати. Головне, щоб перемир‘я не використовувалося Москвою як пастка, сопілка мишолова, який заспокоює жертву і заманює її, аби потім нанести удар», – додала Геращенко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...