App Store Google Play

Росіяни дотисли українську делегацію в Мінську і нав'язують російський сценарій, - Геращенко

22 Серпня 11:00
Росіяни дотисли українську делегацію в Мінську і нав'язують російський сценарій, - Геращенко

На думку співголови фракції «Європейська Солідарність» Ірини Геращенко, росіяни дотиснули українську делегацію, нав‘язали їй та міжнародним партнерам думку, начебто Верховна Рада ухвалила «неправильну» постанову щодо регіональних виборів в ОРДЛО. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт "Європейської солідарності".

«Отже, росіяни дотиснули нашу делегацію, нав‘язали їй, а значить і нашим міжнародним партнерам, думку, що начебто ВР прийняла «неправильну» постанову щодо регіональних виборів, яка начебто порушує Мінські угоди. Голова ТКГ від України Л. Кравчук навіть погодився спрямувати лист до ВР щодо прийняття змін до постанови. Це дуже небезпечний прецедент публічного прийняття російських вимог, який не має нічого спільного з компромісом», – наголосила Ірина Геращенко.

Вона зазначає: «вперше Україна «визнає», що це начебто ми не виконуємо чи порушуємо Мінські угоди, хоч все зовсім навпаки». 

«Нагадаю, ВР ще у вересні 2014 прийняла всі необхідні для політичного блоку закони, зокрема, про особливості місцевого самоврядування (терміном на 3 роки, не на постійній основі), і про амністію, створивши передумови для одночасного проведення виборів на всій території України. Але саме РФ порушила всі домовленості, продовжила ескалацію на Донбасі, влаштувала Дебальцевський котел, а також в 2014 і 2018 провела незаконні вибори, тим самим зірвавши мирний процес, легітимізуючи маріонеточні режими», – написала Геращенко. 

За її словами, що це українська делегація має виставляти претензії Росіі та її маріонеткам, з вимогою негайної ліквідації всіх так званих органів влади як обов’язкової передумови проведення будь яких виборів на окупованих територіях, демілітаризацію Донбасу і виведення звідти всіх російських підрозділів і техніки: 

«Так само неприйнятним є ухвалення законодавства про постійний статус «особливостей місцевого самоврядування».

Політикиня впевнена: Росія шантажує Київ прямими переговорами з ОРДЛО, нав‘язує світу думку про громадянський внутрішній конфлікт, перекладає відповідальність за невиконання угод на Київ, заговорюючи власну відповідальність за війну.

На її думку, українська делегація жодним чином не повинна цьому підігрувати, адже «це ніякий не компроміс, а прийняття російського сценарію».

«Безумовно, важливою є тиша на Донбасі, це можна тільки вітати. Головне, щоб перемир‘я не використовувалося Москвою як пастка, сопілка мишолова, який заспокоює жертву і заманює її, аби потім нанести удар», – додала Геращенко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...