App Store Google Play

Нові рекорди? Яка реальна ситуація з коронавірусом в Україні

17.08.2020 18:00
Нові рекорди? Яка реальна ситуація з коронавірусом в Україні

Не бійтеся повідомлень про «нові рекорди зараження коронавірусом». Поясню, чому в Україні ці «рекорди» не показують реальної картини.

В яких країнах слово «рекордне зараження коронавірусом» має турбувати громадян?

1. Там, де уряд забезпечив громадянам загальне та доступне на першу вимогу регулярне тестування, і тести більшості населення формують повну картину.

2. Там, де Фонд боротьби з коронавірусом витрачається на роботу лікарів, загальне тестування і боротьбу з коронавірусом, а не на будівництво доріг в розпал епідемії.

3. Там, де забезпечений суворий контроль над дотриманням умов карантину, носінням масок, дистанціюванням.

4. Там, де система охорони здоров'я фіксує кожен випадок захворювання, локалізує контактні особи хворого, негайно всіх консультує.

5. Там, де громадяни і бізнес отримують підтримку від держави, щоб виконувати суворі обмежувальні заходи і при цьому не розоритися.

6. Там, де керівництво країни об'єктивно, під контролем парламентської опозиції, інформує суспільство про ситуацію, відкрито обговорює проблеми.

Всього цього в Україні немає. Так, більше двох тисяч померлих є, а ось цього всього немає. Нас рятує ентузіазм наших медиків, літо, імунітет, звичка українців до виживання і боротьби.

Правильніше говорити так — в Україні рекорд тяжкохворих

Про яку об'єктивну статистику взагалі може йти мова? Безкоштовне тестування в державних клініках робиться тільки для очевидно серйозно хворих людей. Статистика зростає за рахунок збільшення звернень серйозно хворих і за рахунок збільшення звернень до платних лабораторії, де ПЛР-тест коштує 1800-2800 гривень.

За час хвороби я зіткнувся з десятками, підкреслюю, з десятками випадків, коли люди не робили тестів, навіть здогадуючись, що у них коронавірус, що у них самих проблеми зі здоров'ям:

1. Не хочу витрачати гроші — полікуюся сам вдома.

2. Не хочу, щоб мене забрали в лікарню — полікуюся сам вдома.

3. Не хочу, щоб від мене шарахалися оточуючі і засмучувалися близькі — полікуюся сам вдома.

4. Не хочу йти в поліклініку — мене там заразять і там черги — полікуюся сам вдома.

5. Це всього лише вірусна інфекція, а я здоровий — полікуюся сам вдома.

6. У мене в районі немає лабораторії, а в місто я не поїду — полікуюся сам вдома.

7. Коронавірус вигадали, це просто грип, я дивився дуже хорошу передачу в ютубі — полікуюся сам вдома.

Я зіткнувся на прикладі своєї сім'ї з ситуацією, коли люди можуть хворіти взагалі без помітних симптомів хвороби — без нежитю, кашлю, високої температури, але при цьому бути вірусоносіями.

Я зіткнувся з тим, що багато людей не уважні до свого організму і здоров'я, і вважають, що до лікарів треба звертатися, тільки якщо буде по-справжньому погано, і нікуди буде подітися.

Тож коронавірус поширений в Україні значно більше, ніж нинішня статистика здатна зафіксувати. Маси людей хворіють поза полем статистики.

Правильніше говорити так — в Україні рекорд тяжкохворих, яких довелося госпіталізувати в лікарню, а також тих, хто має чимало грошей і свідомість, щоб стежити за своїм станом здоров'я і робити тести самому.

У нас є один справжній рекорд — ентузіазму. Ми так звикли виживати і боротися з труднощами без держави, що у нас немає ні страйків, ні демонстрацій, які б вимагали від влади давати звіт, куди треба витрачати гроші платників податків — на порятунок життів платників податків, або на політичні та бізнесові проєкти президента і його оточення?

Facebook автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...