App Store Google Play

"Пропозиція" заявила про спроби фальсифікації результатів виборів

14.08.2020 20:30
"Пропозиція" заявила про спроби фальсифікації результатів виборів

В своїй заяві "Пропозиція" наголошує, що влада готується до фальсифікації місцевих виборів, установлюючи тотальний контроль над виборчими комісіями. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сайт партії.

«13 із 22 обласних територіальних виборчих комісій, згідно з постановою Центральної виборчої комісії № 172 від 10 серпня 2020 року, очолили представники провладної фракції «Слуга народу». Це абсолютна більшість. Подібна ситуація склалася і в районних та міських територіальних виборчих комісіях. Тотальний контроль комісій партією влади та її сателітами створює неконкурентні переваги для цих політичних сил», — йдеться в заяві.

Це, як зазначають в політсилі, може бути використано для тотальної фальсифікації результатів місцевих виборів. Зокрема результати, отримані на виборах опонентами, можуть бути спотворені, а робота представників від інших партій - блокуватись:

«Адже сукупність рішень виборчих комісій через призначення представників правлячої партії на керівні посади в цих комісіях є очевидним зловживанням владою».

На думку партії, все це відбувається на тлі необґрунтованої лібералізації права зміни виборчої адреси без мотивованої заяви та надання підтверджувальних документів, а також змін до форми протоколу про підрахунок голосів виборців.

«Останній може бути виготовлений комісією самостійно та не містити жодних засобів захисту. У підсумку це ставить під сумнів можливість проведення вільних, демократичних та справедливих місцевих виборів», — вважають у політичній силі.

В "Пропозиції" впевнені: подібний розподіл — кричуще порушення міжнародних виборчих стандартів, закріплених у Загальній декларації прав людини, Першому протоколі до Європейської конвенції про захист прав людини й основоположних свобод, Міжнародному пакті про громадські та політичні права, а також Кодексі належної практики у виборчих справах, ухваленому Венеціанською комісією:

«Рішення Центральної виборчої комісії вкотре продемонструвало, що цей орган не тільки повністю підконтрольний чинній владі і був сформований винятково з позиції політичної доцільності, а й не здатний гарантувати проведення вільних та чесних виборів у країні».

Відтак, "Пропозиція" вимагає від влади зупинити ганебну практику використання державних органів для досягнення політичних цілей та припинити спроби встановити тотальний контроль над виборчим процесом.

Також у політсилі наголосили на необхідності створити рівні умови для всіх учасників виборчого процесу, незалежно від їхньої партійної приналежності, та внести зміни до виборчого законодавства, які унеможливлять подібні зловживання.

В свою чергу, партія звернулась до дипломатичних представництв міжнародних партнерів України, міжнародних правозахисних організацій із проханням посилити моніторинг порушення чинною владою прав та свобод людини і громадянина в Україні, перевищення центральною владою своїх конституційних повноважень та згортання процесів демократизації. Зокрема це стосується організації місцевих виборів, що суперечить Конституції України та взятим Україною на себе зобов’язанням, передбаченим Угодою про Асоціацію з ЄС.

Як передавав Дніпроград, згідно з рішенням ЦВК, "слуги народу" очолили територіальні виборчі комісії в Дніпрі та Дніпропетровській області, а також мають велику кількість своїх представників у виборчих комісіях.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...