App Store Google Play

"Пропозиція" заявила про спроби фальсифікації результатів виборів

14 Серпня 20:30
"Пропозиція" заявила про спроби фальсифікації результатів виборів

В своїй заяві "Пропозиція" наголошує, що влада готується до фальсифікації місцевих виборів, установлюючи тотальний контроль над виборчими комісіями. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сайт партії.

«13 із 22 обласних територіальних виборчих комісій, згідно з постановою Центральної виборчої комісії № 172 від 10 серпня 2020 року, очолили представники провладної фракції «Слуга народу». Це абсолютна більшість. Подібна ситуація склалася і в районних та міських територіальних виборчих комісіях. Тотальний контроль комісій партією влади та її сателітами створює неконкурентні переваги для цих політичних сил», — йдеться в заяві.

Це, як зазначають в політсилі, може бути використано для тотальної фальсифікації результатів місцевих виборів. Зокрема результати, отримані на виборах опонентами, можуть бути спотворені, а робота представників від інших партій - блокуватись:

«Адже сукупність рішень виборчих комісій через призначення представників правлячої партії на керівні посади в цих комісіях є очевидним зловживанням владою».

На думку партії, все це відбувається на тлі необґрунтованої лібералізації права зміни виборчої адреси без мотивованої заяви та надання підтверджувальних документів, а також змін до форми протоколу про підрахунок голосів виборців.

«Останній може бути виготовлений комісією самостійно та не містити жодних засобів захисту. У підсумку це ставить під сумнів можливість проведення вільних, демократичних та справедливих місцевих виборів», — вважають у політичній силі.

В "Пропозиції" впевнені: подібний розподіл — кричуще порушення міжнародних виборчих стандартів, закріплених у Загальній декларації прав людини, Першому протоколі до Європейської конвенції про захист прав людини й основоположних свобод, Міжнародному пакті про громадські та політичні права, а також Кодексі належної практики у виборчих справах, ухваленому Венеціанською комісією:

«Рішення Центральної виборчої комісії вкотре продемонструвало, що цей орган не тільки повністю підконтрольний чинній владі і був сформований винятково з позиції політичної доцільності, а й не здатний гарантувати проведення вільних та чесних виборів у країні».

Відтак, "Пропозиція" вимагає від влади зупинити ганебну практику використання державних органів для досягнення політичних цілей та припинити спроби встановити тотальний контроль над виборчим процесом.

Також у політсилі наголосили на необхідності створити рівні умови для всіх учасників виборчого процесу, незалежно від їхньої партійної приналежності, та внести зміни до виборчого законодавства, які унеможливлять подібні зловживання.

В свою чергу, партія звернулась до дипломатичних представництв міжнародних партнерів України, міжнародних правозахисних організацій із проханням посилити моніторинг порушення чинною владою прав та свобод людини і громадянина в Україні, перевищення центральною владою своїх конституційних повноважень та згортання процесів демократизації. Зокрема це стосується організації місцевих виборів, що суперечить Конституції України та взятим Україною на себе зобов’язанням, передбаченим Угодою про Асоціацію з ЄС.

Як передавав Дніпроград, згідно з рішенням ЦВК, "слуги народу" очолили територіальні виборчі комісії в Дніпрі та Дніпропетровській області, а також мають велику кількість своїх представників у виборчих комісіях.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....