App Store Google Play

У Дніпрі діти-сироти носитимуть український дизайнерський шкільний одяг

11.08.2020 12:00
У Дніпрі діти-сироти носитимуть український дизайнерський шкільний одяг

У Дніпрі діти, позбавлені батьківського піклування та діти-сироти, носитимуть шкільний одяг, розроблений українськими дизайнерами. Таке рішення було ініційоване міською радою, за участі  представників педагогічної та батьківської рад при міському голові та співзасновників електронної платформи дизайн-маркету українських брендів «БУДЬ в UA design market». Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на пресслужбу Дніпровської міськради.

«У нас в країні шкільну форму відмінили,  але згідно з чинним законодавством, ми маємо забезпечувати дітей соціально незахищених категорій шкільним і спортивним одягом.  Раніше такий одяг закуповували у готовому вигляді, але цього року питанню приділили більшу увагу. Адже по-перше,  дітям має подобатися те, що вони носять, по-друге, комплекти мають бути  зручними, гарними та якісними. До того ж в нас була умова - розмістити на одязі логотип нашого міста.  Тому ми звернулися до дизайн-маркету українських брендів та оголосили конкурс серед дизайнерів на розробку ескізів», - розповіла заступниця директора - начальниця управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Дар’я Біла.

В оголошеному конкурсі взяли участь 15 дизайнерів з різних міст України. Серед представлених робіт було обрано та узгоджено три ескізних проєкти шкільного одягу для дівчат, для хлопців та спортивного одягу. Авторами цих робіт стали два бренди з Дніпра та один із Запоріжжя.

«Кожний дизайнер розробив свої ескізи та надіслав їх на конкурс . Разом із представниками міської ради та батьківського комітету ми обговорили та узгодили такі, що найбільше відповідали заявленим умовам: зручність, якість, актуальність.  Така спільна робота дає чудову можливість українським брендам проявити себе. З боку влади – це і підтримка вітчизняного виробника, і можливість надавати дітям якісний та зручний одяг, що подобається», - зазначила  співзасновниця креативної платформи «БУДЬ в UA» Аліна Щербина.

Дизайнерка із Запоріжжя Катерина Гончарова розробила ескізний проєкт спортивного одягу. Під час його створення, говорить, керувалася  уподобаннями сина:

«Я створюю одяг, виходячи з того,  що любить молодь. У мене є син - він школяр. Коли я створювала ескізи, я запитувала його думку і розуміла : варто-не варто додавати ті чи інші елементи. Розроблений мною спортивний костюм у стилі оверсайз, він розрахований на те,  що дитина буде рости,  крім того,  я додала світловіддзеркалюючі смуги  для безпеки, щоб дитину було видно особливо на дорогах».

Для обрання найкращого одягу до обговорення вперше було запрошено представників батьківської ради.

«Це правильне рішення - запрошувати батьків для вирішення таких питань. Тому нам було дуже приємно. Серед основних побажань від батьків були: натуральність тканин, зручність одягу та можливість регулювати розмір  у залежності від вікових особливостей дитини. Власне, в проєктах всіх цих умов було дотримано», - розказала представниця батьківської ради при міському голові Наталя Іванова.

У школах міста навчаються 588 дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей-сиріт, яким потрібен одяг цього року. Для них планується закупити 418 комплектів для школи та 382 спортивних костюми.

«Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, згідно з вимогами чинного законодавства   отримують комплект шкільного та спортивного одягу 1 раз на 2 навчальні роки. Відповідно до термінів експлуатації одягу та в залежності від того,  як діти отримували одяг у минулі роки, цього року дехто отримає два комплекти (шкільний одяг та спортивний),  хтось тільки спортивний,  хтось тільки шкільний», - пояснила  завідувачка сектором соціального захисту відділу освітньої діяльності управління освіти департаменту гуманітарної політики ДМР Інна Васильєва.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...