App Store Google Play

"Слуга народу" Куницький орендує авто із 90% знижкою у фірми, чиї інтереси лобіював у Раді

30 Липня 15:00
"Слуга народу" Куницький орендує авто із 90% знижкою у фірми, чиї інтереси лобіював у Раді

"Слуга народу" Олександр Куницький пересувається на електрокарі Nissan Leaf, який отримав в оренду від приватної фірми "Автоентерпрайз" у десять разів дешевше, ніж ця послуга доступна для інших клієнтів компанії. Про це йдеться в розслідуванні програми "Схеми: корупція в деталях" (проєкт Радіо Свобода та телеканалу UA:Перший), передає Дніпроград.

Раніше журналісти встановили, що Куницький використовував депутатський мандат в інтересах цього бізнесу – розсилав депутатські звернення для розв’язання його проблем з силовиками, розмістив свої депутатські приймальні за адресами офісів групи компанії "Автоентерпрайз" та намагався встановити зарядну станцію цієї мережі прямо у дворі будівель Верховної Ради. 

У декларації народний депутат зазначив, що користується електрокаром Nissan Leaf, який він орендує у приватного підприємства "Автоентерпрайз", але не вказав вартість оренди.

"Схеми" розшукали деталі договору оренди між ним та ПП "Автоентерпрайз", засвідченого нотаріально. 4 листопада 2019 року, він, вже будучи депутатом, орендував автомобіль за 2,5 тисячі гривень на місяць.

На сайті компанії зазначено, що оренда точно такого електрокару 2013 року випуску коштує 30 доларів на день, якщо орендувати довше ніж на 20 днів, тобто, це близько 900 доларів на місяць (приблизно 25 000 гривень). 

У коментарі "Схемам" офіційний керівник групи компаній "Автоентерпрайз" і помічник депутата Куницького Дмитро Ніконов не заперечував такої вартості послуги для парламентаря і запропонував журналістам оренду авто за такою ж ціною – за 2,5 тисячі гривень на місяць – щоб ті "не шукали зраду".

Надання народному депутату пільг від приватного бізнесу може бути розцінене як отримання подарунку або неправомірна вимога, розповіли журналістам у Національному агентстві з питань запобігання корупції.

"Теоретично тут можна говорити про отримання певних пільг або переваг, які б не отримала інша особа за аналогічних умов, – припускає очільник департаменту НАЗК Олександр Шульга. – І якщо такий факт дійсно має місце і його можна довести, то тут ми можемо говорити про отримання подарунку або неправомірної вигоди".

На момент публікації розслідування Куницький від коментарів відмовився. 

Нагадаємо, Олександр Куницький - нардеп-мажоритарник з Харкова, який під час парламентських виборів втрапив у скандал з іноземним громадянством.  

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...