App Store Google Play

На Дніпропетровщині тривають жнива: вже зібрали 2 мільйони тон

22.07.2020 09:00
На Дніпропетровщині тривають жнива: вже зібрали 2 мільйони тон

Жнива на Дніпропетровщині завершені наполовину. Про ціни на хліб та реакцію аграріїв розповіли директор інституту зернових культур Владислав Черчель та завідувач лабораторією агро – біологічних ресурсів селекційно-дослідної станції Інституту зернових культур Микола Солодушко, передає Дніпроград з посиланням на Відкритий.

Так, в Україні зібрано вже понад 14 мільойнів тон зерна. За словами аграріїв, збір врожаю йде непоганими темпами. Південь країни не виправдав очікувань через посушливу зиму, проте схід, центр та зокрема Дніпропетровщина покращили свої результутати. І вже маємо 2 мільйони тон зібраної пшениці.

“І це на фоні того, що ми недосіяли приблизно 1 мільйон гектарів озимих культур. Тим не менш очікується зібрати врожай на рівні 26,5 мільйонів тон валу саме озимої пшениці. Уже зараз, на екваторі збирання, можна спрогнозувати ціну 5,5 тисяч за тону і це дуже непогано. Хоч ця ціна таки менша, ніж в 2018 році,” – розповідає Владислав Черчель.

У 2019 році Україна зібрала рекордний урожай зернових і зернобобових в обсязі 75,08 млн т. Урожай пшениці також був рекордним – 28,2 млн т, а експорт в 2019/2020 складе близько 20,5 млн т. Загальний розмір врожаю зернових і олійних культур досяг трохи більше 98 млн т.  Проте цьогоріч фахівці не беруться прогнозувати рекордний врожай, проте сподіваються, що він не буде набагато нижчим, ніж тогорічний.

“Ціни на хліб – це те, що хвилює багатьох громадян. І вони формуться в залежності від багатьох факторів. Не завжди це кількість зібраної пшениці. Це і політична ситуація в країні, і ціни на паливо, на електоренергію. Можна вже зробити прогноз, що хліб здорожчає ближче до осені, коли буде зібраний увесь врожай. І це здорожчання буде на 10-15%,” – говорить Владислав Черчель. 

В свою чергу, Україна продовжує активно вивозити зерно. Експорт пшениці на третину більший, ніж минулого сезону.

“Від початку маркетингового року  експорт зернових з України досяг 51,47 млн тонн. Цього року він перевищує показник за аналогічний період 2019-го”, – сказав завідувач лабораторією агро – біологічних ресурсів селекційно-дослідної станції Інституту зернових культур Микола Солодушко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...