App Store Google Play

На Дніпропетровщині у Стародобровільському психоневрологічному інтернаті 15 років не було психіатра

18 Липня 14:30
На Дніпропетровщині у Стародобровільському психоневрологічному інтернаті 15 років не було психіатра

У Стародобровільському психоневрологічному інтернаті на Дніпропетровщині 15 років не працювало жодного лікаря-психіатра. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.

За словами начальниці відділу стаціонарних установ департаменту соцзахисту населення облдержадміністрації Олени Михайленко, ацієнти психоневрологічного інтернату страждають переважно на шизофренію – таких людей понад 150 – та на олігофренію різних стадій – близько 100 людей. Також є і пацієнти з деменцією.

«У грудні 2019 року лікар-терапевт Стародобровільського психоневрологічного інтернату пройшов курси підвищення кваліфікації за напрямом психіатрія, і з того ж місяця він працює на посаді психіатра. В травні 2020 року до цього лікувального закладу було влаштовано ще одного лікаря-психіатра. І ми сподіваємося, що зараз значно краще буде надання саме психіатричної допомоги», – розповіла Михайленко.

Вона зазначила, що відсутність або недостатня кількість лікарів-психіатрів в інтернатах психоневрологічного напряму є гострою проблемою таких закладів. Також посадовець розповіла, як в області намагаються розв'язувати питання нестачі лікарів-психіатрів для профільних закладів:

«Адміністрації психоневрологічних інтернатів подають запити до центрів зайнятості. Департамент виходив з цією проблемою до департаменту охорони здоров’я. Також зверталися до адміністрації медичної академії щодо влаштування випускників-лікарів до інтернатних закладів. Зараз проходить медична реформа, скорочуються місця у психоневрологічних лікарнях. І ми сподіваємося, що психіатри можуть бути влаштовані до наших інтернатних закладів на ці посади».

За словами завідувачки психоневрологічного відділення обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова Світлани Мороз, після лікування такі пацієнти надалі мають отримувати підтримуючу психіатричну терапію.

«Безумовно, вони мають перебувати під постійним динамічним наглядом лікаря-психіатра. Для цього достатньо робити огляд раз на два тижні чи раз на місяць. Навіть один лікар-психіатр абсолютно спокійно впорається з кількістю пацієнтів подібного інтернату. Але за умови, якщо в інтернаті будуть працювати й медичні сестри, і соціальні працівники», – каже лікарка.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....