App Store Google Play

На Дніпропетровщині у Стародобровільському психоневрологічному інтернаті 15 років не було психіатра

18.07.2020 14:30
На Дніпропетровщині у Стародобровільському психоневрологічному інтернаті 15 років не було психіатра

У Стародобровільському психоневрологічному інтернаті на Дніпропетровщині 15 років не працювало жодного лікаря-психіатра. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.

За словами начальниці відділу стаціонарних установ департаменту соцзахисту населення облдержадміністрації Олени Михайленко, ацієнти психоневрологічного інтернату страждають переважно на шизофренію – таких людей понад 150 – та на олігофренію різних стадій – близько 100 людей. Також є і пацієнти з деменцією.

«У грудні 2019 року лікар-терапевт Стародобровільського психоневрологічного інтернату пройшов курси підвищення кваліфікації за напрямом психіатрія, і з того ж місяця він працює на посаді психіатра. В травні 2020 року до цього лікувального закладу було влаштовано ще одного лікаря-психіатра. І ми сподіваємося, що зараз значно краще буде надання саме психіатричної допомоги», – розповіла Михайленко.

Вона зазначила, що відсутність або недостатня кількість лікарів-психіатрів в інтернатах психоневрологічного напряму є гострою проблемою таких закладів. Також посадовець розповіла, як в області намагаються розв'язувати питання нестачі лікарів-психіатрів для профільних закладів:

«Адміністрації психоневрологічних інтернатів подають запити до центрів зайнятості. Департамент виходив з цією проблемою до департаменту охорони здоров’я. Також зверталися до адміністрації медичної академії щодо влаштування випускників-лікарів до інтернатних закладів. Зараз проходить медична реформа, скорочуються місця у психоневрологічних лікарнях. І ми сподіваємося, що психіатри можуть бути влаштовані до наших інтернатних закладів на ці посади».

За словами завідувачки психоневрологічного відділення обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова Світлани Мороз, після лікування такі пацієнти надалі мають отримувати підтримуючу психіатричну терапію.

«Безумовно, вони мають перебувати під постійним динамічним наглядом лікаря-психіатра. Для цього достатньо робити огляд раз на два тижні чи раз на місяць. Навіть один лікар-психіатр абсолютно спокійно впорається з кількістю пацієнтів подібного інтернату. Але за умови, якщо в інтернаті будуть працювати й медичні сестри, і соціальні працівники», – каже лікарка.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...