App Store Google Play

Музей спротиву Голодомору у Дніпрі шукає реквізит

18.07.2020 17:30
Музей спротиву Голодомору у Дніпрі шукає реквізит

Новий Музей спротиву Голодомору у Дніпрі шукає реквізит для створення експозиції. Про це в інтерв`ю Відкритому розповіла директорка музею Лілія Богачева, передає Дніпроград.

Лілія Богачева як голова громадської ради при Дніпровській міській раді у 2019 році ініціювала створення окремого тематичного Музею Голодомору у Дніпрі.

«Ідея створення Музею Голодомору у Дніпрі в мене з’явилась ще у 2014-му році, коли почались військові дії. Я спілкувалась з людьми і постійно чула, що більшість дивувалась і стверджувала, що цього не могло бути. В мене тоді виникло відчуття  історичного безпам’ятства, бо наш народ пережив такі страшні події у 20-х, 30-х, 40-х роках і забули всі Голодомори – трагедії українського народу. Дивно, що зараз є ті, хто ще підтримує катів совєцької влади, через яких наша країна втратила мільйони українців», – наголошує Лілія Богачева .

7 травня 2019 року ініціатива зі створення Музею Голодомору отримала підтримку на Загальних зборах Громадської ради при Дніпровській міській раді. В листопаді на круглому столі «Голодомор: питання формування національної пам’яті серед населення Дніпропетровської області» відбулося обговорення концепції експозиції та подальших кроків в процесі створення Музею.

"На загальному обговоренні новий Музей вирішили назвати Музеєм спротиву Голодомору, оскільки Дніпропетровщина була одним із найбільших центрів антибільшовицького повстанського руху напередодні та в роки Голодомору”, – пояснює Лілія Богачева.

У червні 2020-го Національний музей Голодомору-геноциду у Києві підписав меморандум про співпрацю з Музеєм спротиву Голодомору у Дніпрі.

«Тепер Національний музей Голодомору-геноциду буде надавати нам інформацію про причини, перебіг та наслідки Голодомору, архівні матеріали для створення експозиції Музею спротиву Голодомору. Також експерти Музею Голодомору консультуватимуть наших співробітників, допомагатимуть із пошуком експертів, свідків, краєзнавців, підбором фотографій та документів для розробки виставкових, інформаційних та освітніх заходів», – зазначає Лілія.

Музей спротиву Голодомору займаєтесь пошуком реквізитів і звертається до дніпрян про допомогу в цьому. Лілія Богачева запрошує всіх долучатись до сторінки Музею спротиву Голодомору у Facebook, де найзручніше комунікувати з представниками музею та спостерігати за  подіями нового Музею.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...