App Store Google Play

Медики залізничної лікарні в Дніпрі протестують проти реформування закладу

17 Липня 13:00
Медики залізничної лікарні в Дніпрі протестують проти реформування закладу

Медики залізничної лікарні в Дніпрі протестують проти реформування закладу, який з 2015-го у власності акціонерного товариства «Укрзалізниця». Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.

За словами керівниці «Центру охорони здоров’я» («ЦОЗ») компанії Наталі Білинської, фінансування на 2021 рік лікарні Укрзалізниці не матимуть, закладам знайдуть інвесторів, завдяки чому, за словами очільниці, лікарні стануть рентабельними та зможуть покращити умови лікування. Разом з тим, у колективі побоюються, що лікарню продадуть, а персонал залишиться без роботи.

Медичні працівники Дніпровської залізничної лікарні долучилися до акції «Врятуй свою лікарню» після того, як профільний «Центр охорони здоров’я» Укрзалізниці визнав їхній заклад «непрофільним активом», тобто таким, який не приносить доходів.

За словами директорки центру Наталі Білинської, Дніпровська залізнична лікарня, як і 7 інших у Києві, Львові, Одесі та Харкові, принесли залізниці понад 700 мільйонів збитків за останній рік. Тому в лікарнях вирішили провести реформи. Перші два етапи: пошук інвесторів – адже з 1 січня 2021 року компанія не фінансуватиме медзаклади – та призначення гендиректора – головні лікарі обійматимуть посади медичних директорів.

Третім етапом планують розробити нову програму страхування.

Заступник головного лікаря Дніпровської залізничної лікарні Роман Піліпас говорить, що колектив боїться скорочень.

«Колектив хвилюється за свої робочі місця. Жоден інвестор не буде працювати на благо людей, він працюватиме тільки на свою користь, і тримати колектив, який нічого не виробляє, а лише лікує, інвестор не буде», – каже лікар.

Старша медсестра кардіологічного відділення зазначає Світлана Перерва, що колектив хоче більшої поінформованості про очікувані зміни.

«Ми хочемо змін, ми повинні бути в контакті, з нами ніхто не йде на контакт. Це важко, це ж колектив… А мені не вистачає трьох медсестер – нікому працювати, і прийому на роботу немає», – зауважує співробітниця лікарні.

Медики залізничної лікарні в Дніпрі протестують проти реформування закладу (репортаж)Фото: Суспільне. Дніпро. Представники колективу залізничної лікарні в Дніпрі, 15 липня 2020 року

Тимчасовий виконувач обов’язків залізничної лікарні у Дніпрі Сергій Мунтян працює тут 49 років, 33 з яких – головним лікарем. За його словами, головні вимоги до «Центру охорони здоров’я» – налагодити комунікацію та надати закладу більше самостійності. Каже: поки що керівництво опікується показниками рентабельності, а не проблемами лікарні.

«Для того, щоб розуміти один одного, треба вести діалог. Аналізу медичної діяльності лікувального закладу ніхто не питає, нас усі роки питають, а скільки ми заробляємо кожен місяць. Як далі будуть розвиватися події, колектив не знає», – сказав він.

Медики залізничної лікарні в Дніпрі протестують проти реформування закладу (репортаж)Фото: Суспільне. Дніпро

Реформи, зазначає виконавча директорка «ЦОЗ» Наталя Білинська, – це можливість ефективної роботи залізничних лікарень надалі, тому що компанія зараз може фінансувати заклади лише на 60%, а останнє обладнання купували у 2018 році. За словами білинської, інвестори лише покращать умови в лікарнях, і це не вплине на робочі місця.

Вона каже: гендиректорів лікарням призначать, тому що Міністерство охорони здоров’я ліквідувало посаду головного лікаря, гендиректор буде менеджером лікарні, головний лікар стане медичним директором.

«Так, як є, – це шлях в нікуди, тому що розвитку немає, хворі просто перестануть ходити до лікарні. Інвестор купуватиме нове обладнання, інвестор надасть нову сучасну зарплатню. Жодна людина з лікарні не буде скорочена. Спотворюється інформація, вона неправильно подається співробітникам. Реформи, які плануються, будуть просто заважати приватному бізнесу головних лікарів», – зазначила посадовець.

8 липня «Центр охорони здоров’я» мав провести співбесіду на посаду гендиректора Дніпровської залізничної лікарні, колектив лікарні виступив проти, тому конкурс перенесли на невизначений термін.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....