App Store Google Play

Мовний омбудсмен закликав Верховну Раду зняти з розгляду проєкт закону Бужанського

15.07.2020 16:00
Мовний омбудсмен закликав Верховну Раду зняти з розгляду проєкт закону Бужанського

Уповноважений  із захисту державної мови Тарас Кремінь закликав депутатів Верховної Ради не підтримувати і зняти з розгляду проєкт закону про мову Максима Бужанського. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook, передає Дніпроград

"Як Уповноважений із захисту державної мови, на якого закон покладає завдання захищати українську мову як державну, відстоювати права громадян на отримання послуг державною мовою, усувати перешкоди та обмеження у користуванні державною мовою, звертаюся до народних депутатів України з закликом не підтримувати і зняти з розгляду проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти» (№2362).

Цей законопроєкт, внесений народним депутатом України М.Бужанським, передбачає істотні зміни до освітнього та мовного законодавства, спрямовані на звуження сфери застосування української мови в освітньому процесі", - зазначив він.

За його словами, твердження, що цей законопроєкт спрямований на захист порушених конституційних прав російської чи інших національних меншин, не відповідають дійсності. Адже Закон України «Про освіту», мовні норми якого були предметом розгляду в Конституційному Суді, рішенням Конституційного Суду №10-р/2019 від 16 липня 2019 року визнаний таким, що відповідає Конституції України.

В свою чергу, Міністерство освіти і науки України не підтримує законопроєкт 2362, оскільки він суперечить цілям освітньої реформи, а також потребує лише термінових видатків з держбюджету на суму 56 мільйонів гривень. І це за тих непростих епідеміологічних умов, коли є немалі шанси розпочати новий 2020-2021 навчальний рік здобувачам освіти дистанційно, а не в шкільних класах. Також важливо, що і профільний парламентський комітет з питань гуманітарної й інформаційної політики, зважаючи на очевидні ризики, аналогічно рекомендував відхилити цей законопроєкт.

"Звістка про намір Верховної Ради розглянути законопроєкт 2362 на пленарному засіданні вже викликала суспільні реакцію та протести, ігнорування яких може привести до непередбачуваних наслідків. Вірю, що народні депутати України виявлять політичну мудрість і державницьку позицію, знімуть з розгляду законопроєкт 2362 і в подальшому утримуватимуться від тих кроків, що будуть спрямовані на звуження обсягу та сфери застосування державної мови", - наголосив мовний омбудсмен.

Також не залишилась осторонь цього законопроєкту й партія "Європейська Солідарність", закликаючи депутатів об'єднатись проти атак на українську мову і українську державність.

"Я би хотів сьогодні звернутися до «Слуг народу», особливо до тих, які вже чітко заявили свою позицію по відношенню до української мови. І до тих, які сьогодні сумніваються. Не бійтеся! Станьте сьогодні на бік української мови, станьте на бік українського народу. Тому що зелений колір, який змішується з червоним, стає коричневим, і ця коричнева чума буде полонити наші мізки. Ставайте на бік української мови, і ми разом переможемо «манкуртів» і «яничарів». Ми разом відвоюємо українську державність і українську мову", – наголосив нардеп від "ЄС" Олег Синютка.

Політик також наголосив, що маніпуляція мовним питанням вигідна Росії і завжди виникає напередодні виборів:

"Чому знову відбувається боротьба за українську мову? Тому що Росія далі продовжує колоніальний наступ. Ті, хто колись знищували Василя Стуса, ті, хто хотіли, щоб забули петлюрівське начало Володимира Сосюри, знову хочуть нас повернути в протистояння, знову хочуть зробити розкол перед місцевими виборами".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...