App Store Google Play

Дніпровсько-львівський письменник став учасником ЛітРезиденції PEN Ukraine

15.07.2020 12:00
Дніпровсько-львівський письменник став учасником ЛітРезиденції PEN Ukraine

Письменник з Дніпра став учасником літературної резиденції, що відбудеться у Харкові, - Український ПЕН та Харківський ЛітМузей оголосили учасників Харківської літературної резиденції 2020. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на організаторів заходу. 

Максим Беспалов - письменник з Дніпра, який наразі проживає у Львові. Він один з чотирьох митців, які отримали право відвідати літературну резиденцію у Харкові. 

З 15 серпня і до 15 вересня у Харкові працюватимуть письменник Максим Беспалов (Дніпро/Львів) і перекладачка Тетяна Родіонова (Київ), письменник Банди Шолтес (Ужгород) і перекладач Юрій Матевощук (Тернопіль). 

Два письменники, перекладач та перекладачка житимуть у Харкові по одному місяцю, аби закінчити роботу над прозовим твором або перекладом та глибше познайомитися з харківським міським середовищем і культурним контекстом. У дослідницькій роботі та зануренні в харківські реалії їм допомогатимуть співробтниці Харківського ЛітМузею.  

Максим Беспалов (Дніпро/Львів) працюватиме над романом «Пожежа», присвяченим історії української еміграції до США. Події роману розвиватимуться у кількох часових вимірах, від кінця XIX століття до 1960-х з містком у сьогодення. Історія однієї галицької родини розвиватиметься на тлі таких історичних подій, як голод в Галичині, еміграція українців до Північної Америки, пандемія іспанки, розквіт і занепад шахтарського містечка Централія у Пенсильванії, яке сьогодні знають як місто-привид – прототип Сайлент-Хілу з відомої комп’ютерної гри.

Зараз Максим займається вивченням документальних матеріалів та інтерв’ю з людьми, які можуть дати інформацію, потрібну для роботи над книгою. Це привело його в села Сможе та Погар у Львовській області, де досі живуть далекі родичі головних героїв роману, Ориняків, які розповіли, як склалася доля тієї частини родини, що залишилася в Україні, а не іммігрувала у США. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...