App Store Google Play

Дніпровсько-львівський письменник став учасником ЛітРезиденції PEN Ukraine

15 Липня 12:00
Дніпровсько-львівський письменник став учасником ЛітРезиденції PEN Ukraine

Письменник з Дніпра став учасником літературної резиденції, що відбудеться у Харкові, - Український ПЕН та Харківський ЛітМузей оголосили учасників Харківської літературної резиденції 2020. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на організаторів заходу. 

Максим Беспалов - письменник з Дніпра, який наразі проживає у Львові. Він один з чотирьох митців, які отримали право відвідати літературну резиденцію у Харкові. 

З 15 серпня і до 15 вересня у Харкові працюватимуть письменник Максим Беспалов (Дніпро/Львів) і перекладачка Тетяна Родіонова (Київ), письменник Банди Шолтес (Ужгород) і перекладач Юрій Матевощук (Тернопіль). 

Два письменники, перекладач та перекладачка житимуть у Харкові по одному місяцю, аби закінчити роботу над прозовим твором або перекладом та глибше познайомитися з харківським міським середовищем і культурним контекстом. У дослідницькій роботі та зануренні в харківські реалії їм допомогатимуть співробтниці Харківського ЛітМузею.  

Максим Беспалов (Дніпро/Львів) працюватиме над романом «Пожежа», присвяченим історії української еміграції до США. Події роману розвиватимуться у кількох часових вимірах, від кінця XIX століття до 1960-х з містком у сьогодення. Історія однієї галицької родини розвиватиметься на тлі таких історичних подій, як голод в Галичині, еміграція українців до Північної Америки, пандемія іспанки, розквіт і занепад шахтарського містечка Централія у Пенсильванії, яке сьогодні знають як місто-привид – прототип Сайлент-Хілу з відомої комп’ютерної гри.

Зараз Максим займається вивченням документальних матеріалів та інтерв’ю з людьми, які можуть дати інформацію, потрібну для роботи над книгою. Це привело його в села Сможе та Погар у Львовській області, де досі живуть далекі родичі головних героїв роману, Ориняків, які розповіли, як склалася доля тієї частини родини, що залишилася в Україні, а не іммігрувала у США. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...