App Store Google Play

Володимир Федорович Кучма

14 Липня 10:00
Володимир Федорович Кучма

В історії мають значення тенденції, а не тільки окремі факти. Останні можуть хіба відображати шлях, куди прямує політичний діяч чи сила. Якщо є тенденції на демократизацію та лібералізацію - це одне питання. На диктатуру та централізацію – інше. Так само як із зовнішньополітичним напрямком. Відразу видно, чи йдемо ми західним напрямком, як це було у 2014-2019, чи повертаємося до росії, як в останні часи Януковича, чи робимо «багатовекторність» імени Л.Д. Кучми.

І за останнім (і поки єдиним) роком президентства Зеленського можна бачити такі тенденції.

Багатовекторність, з легким розворотом в бік росії (важкі переговори з МВФ, звільнення Смолія після отримання траншу , відсутність згадок РФ як держави-агресора, закиди попередній владі в безґлуздих справах).

Централізація та авторитаризм (постійні вказівки від глави держави за зразком Лукашенка – «розбійник, вийди звідси», невідповідність повноважень за Конституцією та перевірки будівництва, ледь не вирощування картоплі, абсолютне ігнорування громадською думкою, наприклад, щодо Єрмака чи Авакова). Окремо слід згадати порушення власних обіцянок (що до того сам Зеленський і Ко закидали попередній владі). Переїзд офісу президента не відбувся, мало того, - президент сам переїхав у шикарну дачу в Корча-Заспі.

Ми, шановні, отримали не нового президента з новою командою лібертаріанців (бо їх там майже не залишилося). Після відставки Гончарука і приходу посадовців з позаминулого життя на зразок Шкарлета тенденції вимальовуються чіткіше.

Ми отримали Кучму-Януковича в одному флаконі. Бо оці бажання «нормальної» дачі (міг би переїхати в іншу квартиру в Києві), кортежі (міг би навіть їхати в двох-трьох машинах для безпеки), - це однозначно проффесор-йолка з його комплексами. А постійні мовчання щодо важливих питань, ухиляння від будівництва оборони країни, роз’їзди по полях та підприємствах - це ознака «червоного директора». А можливість другого походу в президенти тільки через рік після того, як обіцяв тільки один термін, - це ж чудово демонструє тенденції на втримання влади будь-якою ціною.

Ми знову опиняємося в болоті 90-х, де все прийнятно для всіх. Бо громадяни чхають на державу і виживають самі, а влада живе в своєму світі.

От тільки б нагадав хтось «духовному лідерові» Слуг народу про те, що дев’яності давно минули.

Site.ua

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...