App Store Google Play

У Зеленського не припиняють атак на державну мову, - Ірина Геращенко

14 Липня 10:45
У Зеленського не припиняють атак на державну мову, - Ірина Геращенко

«Слуги народу» та президент Зеленський вкотре намагаються скасувати норму про викладання предметів в школах українською мовою. Так розігрується мічена політична карта Кремля та вноситься розкол в суспільство напередодні виборів. Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко на брифінгу, передає Дніпроград з посиланням на офіційний сайт "ЄС".

Вона повідомила, що під час Погоджувальної ради керівник партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко з голосу вніс пропозицію розглянути в на пленарному засіданні в четвер скандальний законопроект спрямований проти української мови і освіти українських дітей українською в школах. Також депутатка нагадала, що згідно освітнього закону 80% предметів, які вивчаються в державних школах вивчаються українською мовою.

«Ми хочемо наголосити на тому, що Конституція України гарантує всім дітям право на освіту. Воно має бути рівним. І для того, щоб кожна українська дитина, якої б національності вона не була, отримувала достойну освіту і могла потім претендувати на навчання в найкращих українських вузах, для цього потрібно добре володіти українською мовою. Для того, щоб кожен український випускник міг претендувати на роботу у держсекторі, у інституціях влади – він має добре володіти українською мовою», – пояснила Ірина Геращенко. 

При цьому Ірина Геращенко підкреслила, що перед ухваленням цього закону його ретельно вивчала Венеційська комісія, яка визнала право України і українців навчати дітей українською.

«При цьому я ще раз наголошую – ніхто не заперечує проти права національних меншин вивчати материнську мову», – наголосила депутатка.

На її думку, саботаж мовного закону робиться заради спекуляцій перед місцевими виборами:

«Навіщо це робиться? Для того, щоб перед виборами дістати знову мічені кремлівські карти зі своїх брудних кишень і розколювати країну по темі мови і освіти. Це дуже брудно».

За її словами, так само невипадково зараз відбувається в Конституційному суді розгляд подання щодо мовного закону, а також йдуть серйозні дебати щодо бажання «Слуг» переглянути мовні квоти на радіо і телебаченні.

Вона підкреслила, що такі законодавчі ініціативи захищають не інтереси українських громадян, а інтереси іншої держави – Росії.

«Для нас очевидно, що влада Зеленського і його команда уже навіть не ховає своїх бажань підспівувати Кремлю… Це є звичайно і політичний закон – там же мова йде виключно про російську мову. Для того щоб ще і ще раз підіграти Путіну, який тільки тиждень тому прийняв нову Конституцію, де дуже чітко сказано: всюди, де є російська мова – це все сфера наших інтересів», – заявила Ірина Геращенко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...