App Store Google Play

Сильніший за долю: яким був видатний поет Дніпра Іван Сокульський

14 Липня 20:00
Сильніший за долю: яким був видатний поет Дніпра Іван Сокульський

Іван Сокульський – поет, дисидент, правозахисник. Його життя було складним та коротким. Нещодавно поетові виповнилось б 80 років. Яким був наш земляк та в чому феномен Сокульського, говорили у пресцентрі телекналану “Відкритий” з поеткою Лесею Степовичкою та головою спілки політв’язнів Дніпропетровщини Іваном Дремлюгою.

Звичайний хлопець з села, патріот Іван Сокульський народився в Синельниківському районі на Дніпропетровщині. Вчився на філологічному факультеті Львівського університету. Саме там, у студентські роки, “надихався” повітрям свободи та атмосферою українства.

“Під час навчання у Львові Іван долучився до культурно-національного руху, що ширився всією Україною, пізніше діставши назву шістдесятництва. Саме тому він став предметом пильної уваги КДБ”, – розповідає Іван Дремлюга.

Івана Сокульського не публікували впродовж його життя. Він не був публічним і не прагнув слави. Проте, як говорять про нього свідки, поет завжди вболівав за Україну, не відхилявся від своїх ідей та боровся за незалежність, про яку на той час мало хто говорив вголос.

“Вірші  українською мовою, вишиванки та прихильність до українських традицій – це найбільші гріхи, які приписувала тодішня влада Сокульському. Як наслідок, поета виключили з університету за неблагонадійність і написання націоналістичних віршів,” – говорить Леся Степовичка.

Двічі засуджений, член Української Гельсінської Спілки, Іван Сокульський відстоює права людини, пише вірші та залишається невтомним борцем за свободу. Після другого звільнення з в’язниці у часи перебудови, поет став активним рухівцем, просвітянином. З невеликою кількістю “січеславської інтелігенції” видає культорологічний альманах “Пороги”, готує до видання збірку “Владар каменю,” яка вийшла вже після смерті Сокульського.

“У Дніпрі поки є тільки вулиця, названа на честь поета. Але було б добре, аби Івана Сокульського зробли почесним громадянином нашого міста. Адже він цього вартий, як ніхто інший”, – говорить Леся Степовичка.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...