App Store Google Play

Рада виділила понад два мільярди на погашення боргів Південмашу

14.07.2020 17:30
Рада виділила понад два мільярди на погашення боргів Південмашу

Верховна Рада внесла зміни в закон про держбюджет на 2020 рік для фінансового оздоровлення держпідприємства "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова". Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на БізнесЦензор.

За ухвалення відповідного законопроекту №3697 за основу проголосували 317 депутатів, прийняття закону в цілому підтримали 324 нардепа.

Законом пропонується додатково виділити з держбюджету 2,32 млрд грн Державному космічному агентству на поповнення статутного капіталу "Південмашу" для погашення заборгованості по виплаті зарплати, єдиного соціального внеску, окремих податків і перед державою, а також погашення заборгованості перед державою за кредитом, залученим в 2004 у компанії Colvis Finance Limited (Великобританія) під державну гарантію.

При цьому для підприємства встановлено розстрочка на 10 років з погашення заборгованості перед державою з початком виплат з 2025 року.

Законопроектом також пропонується списати борг "Південмашу" з відрахування частини чистого прибутку (доходу) до держбюджету за 2019 рік, а також штрафні санкції та пеню за прострочення погашення перед державою боргу перед британською Сolvis Finance Limited.

Зокрема, на погашення британського кредиту запропоновано направити 1,98 млрд грн, на погашення боргу з виплати зарплат - 210 млн грн, боргу по ЄСВ - 90 млн грн, боргу по виплаті до держбюджету частини чистого прибутку за 2019 рік - 35,65 млн грн, авансових платежів до бюджету - 6,41 млн грн.

Згідно з пояснювальною запискою, заборгованість по заробітній платі на підприємстві перевищила шість місяців і становить 157 млн ​​грн, а з урахуванням платежів до бюджету та соціальних фондів - 244,6 млн грн. Крім того, за рішенням суду з "Південмашу" було стягнуто податковий борг по ЄСВ в сумі 90 млн грн.

Сума заборгованості підприємства перед державою за кредитом Сolvis Finance Limited становить $ 134,4 млрд, він уже був реструктуризований, а потім початок погашення було додатково перенесено з 2016 на 2020 рік.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...