App Store Google Play

Рада виділила понад два мільярди на погашення боргів Південмашу

14 Липня 17:30
Рада виділила понад два мільярди на погашення боргів Південмашу

Верховна Рада внесла зміни в закон про держбюджет на 2020 рік для фінансового оздоровлення держпідприємства "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова". Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на БізнесЦензор.

За ухвалення відповідного законопроекту №3697 за основу проголосували 317 депутатів, прийняття закону в цілому підтримали 324 нардепа.

Законом пропонується додатково виділити з держбюджету 2,32 млрд грн Державному космічному агентству на поповнення статутного капіталу "Південмашу" для погашення заборгованості по виплаті зарплати, єдиного соціального внеску, окремих податків і перед державою, а також погашення заборгованості перед державою за кредитом, залученим в 2004 у компанії Colvis Finance Limited (Великобританія) під державну гарантію.

При цьому для підприємства встановлено розстрочка на 10 років з погашення заборгованості перед державою з початком виплат з 2025 року.

Законопроектом також пропонується списати борг "Південмашу" з відрахування частини чистого прибутку (доходу) до держбюджету за 2019 рік, а також штрафні санкції та пеню за прострочення погашення перед державою боргу перед британською Сolvis Finance Limited.

Зокрема, на погашення британського кредиту запропоновано направити 1,98 млрд грн, на погашення боргу з виплати зарплат - 210 млн грн, боргу по ЄСВ - 90 млн грн, боргу по виплаті до держбюджету частини чистого прибутку за 2019 рік - 35,65 млн грн, авансових платежів до бюджету - 6,41 млн грн.

Згідно з пояснювальною запискою, заборгованість по заробітній платі на підприємстві перевищила шість місяців і становить 157 млн ​​грн, а з урахуванням платежів до бюджету та соціальних фондів - 244,6 млн грн. Крім того, за рішенням суду з "Південмашу" було стягнуто податковий борг по ЄСВ в сумі 90 млн грн.

Сума заборгованості підприємства перед державою за кредитом Сolvis Finance Limited становить $ 134,4 млрд, він уже був реструктуризований, а потім початок погашення було додатково перенесено з 2016 на 2020 рік.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...