App Store Google Play

На Дніпропетровщині перестають видавати бебі-бокси

13 Липня 10:45
На Дніпропетровщині перестають видавати бебі-бокси

В Україні утворився дефіцит бебі-боксів або, так званих, "пакунків малюка", які мають видавати кожній породіллі ще в пологовому. Вже зараз породіллям видають останню партію бебі-боксів, більше поставок не буде. На скільки їх вистачить – залежить від залишків у кожній області.

Натомість Мінсоцполітики планує виплачувати компенсацію після закінчення пакунків. Наразі новоспеченим батькам дають довідку, яку слід нести в управління соціального захисту, а там обіцяють телефоном покликати за пакунками щойно вони з'являться. 

"Пакунок малюка" цьогоріч став дефіцитом через проблеми з тендером. На придбання речей для немовлят з держбюджету виділяють мільярд 200 мільйонів гривень. Освоїти ці кошти викликалося 13 учасників. До тендеру допустили лишень чотирьох.

Ті, кому відмовили, пішли зі скаргою до Антимонопольного комітету і він узагалі скасував цю закупівлю. 

"Ми виявили ознаки змови 6 учасників закупівлі. Зокрема, скани їхніх пропозицій містили однакові дефекти друку. Ці факти ми передали в Антимонопольний комітет України. Пропозиції цих компаній були відхилені через невідповідність тендерній документації. Минулого тижня ЗМІ опублікували інформацію, що існує проєкт постанови Кабміну, яким цю закупівлю хочуть скасувати і надати можливість Мінсоцполітики закупити весь обсяг пакунків малюка без аукціону", - пояснює керівник централізованої закупівельної організації ДУ "Професійні закупівлі" Андрій Кузьменко.

Зазначимо, процедура організації нового тендеру триває від 70 днів до трьох місяців. 

Дніпрянок новина неабияк переполохала, адже в боксі міститься все необхідне для перших тижнів дитини. Після пологів зовсім не зручно бігати-скуплятися, а якщо пакунок малюка таки видадуть пізніше - він вже буде просто не актуальним.

На сьогодні новостворені мами у Дніпрі вже не отримують обіцяні бокси, деякі звернулися із довідкою до Собезу, але там відповіли, що компенсації не буде, і навіть вартості пакунків вони не знають.

Раніше було визначено, що вартість пакунків маляти становить не більше 5 тисяч гривень.

Якою буде компенсація – наразі ще невідомо. Проте, скоріше за все, бебі-бокси були б вигіднішими, адже товар для них закуповувався оптом, тому на цю суму батьки отримували більше.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...