App Store Google Play

АМКУ, хоча і з запізненням, побачив «вуха Коломойського» в приватизації АХПС

10.07.2020 12:00
АМКУ, хоча і з запізненням, побачив «вуха Коломойського» в приватизації АХПС

3 липня Антимонопольний комітет України опублікував вимогу щодо надання інформації щодо купівлі стратегічного підприємства – Аульської хлоропереливної станції у 2019 році приватною фірмою «Агенція «Мега плюс». Про це повідомляють «Наші гроші».

Згідно повідомлення, АМКУ розслідує порушення законодавства про захист економічної конкуренції у сфері здійснення контролю за концентрацією, тож вимагає у покупців станції надати інформацію про вартість активів, обсяги реалізації товарів компанії  «Агенція «Мега плюс» та суб’єктів господарювання, пов’язаних з ними відносинами контролю за останній фінансовий рік, що передував року придбання єдиного майнового комплексу Аульської хлоропереливної станції.

Також АМКУ вимагає від власників вказати джерело походження коштів, за рахунок яких було набуто у власність частку у статутному капіталі «Агенція «Мега плюс» її нинішнім власником Андрієм Житніковим, та придбано Аульську хлоропереливну станцію. Поміж іншого Антимонопольний комітет вимагає фірму повідомити, хто безпосередньо здійснює господарську діяльність пов’язану зі зберіганням, розливу в балони та контейнери рідкого хлору, виробництвом, придбанням та реалізації хлору.

«Антимонопольний комітет публікує вимогу на сайті у випадках, коли за всіма відомими відомству адресами компанія вимоги не отримує. Тобто публікація вимоги до «Агенції «Мега плюс» з високою долею вірогідності свідчить про те, що товариство не знаходиться за тими адресами, що маються в розпорядженні комітету.

У випадку якщо в результаті перевірки АМКУ доведе, що Аульська станція була придбана компаніями, що пов’язані відносинами контролю з Дніпроазотом, то покупцю не тільки загрожуватиме штраф у розмірі до 5% річного доходу. З високою долею вірогідності над покупцем нависне загроза втрати активу. Адже частка ринку «Дніпроазоту» є дуже значною та не дозволяє здійснення подальшого розширення бізнесу, тим більш купівлю таких ексклюзивних активів, як Аульська хлорпереливна станція, що має стратегічне значення для всього ринку рідкого хлору як реагенту для знезараження питної води, та для імпорту останнього», – прокоментувала події керівник напрямку адвокатування комунікаційної платформи «Ліга антитрасту» Галина Верцімаха.

Аульську хлоропереливну станцію вивели з комунальної власності  у жовтні 2019-го року, після того як обласна рада Дніпропетровської області виставила об’єкт на приватизацію. Покупцем станції стала маловідома фірма «Агенція «Мега плюс», власником якої значиться Андрій Житніков.

Як вдалося з’ясувати «Нашим грошам з Денисом Бігусом», Андрій Житніков, який придбав стратегічне підприємство за понад 30 мільйонів гривень, живе у звичайній п’ятиповерхівці у Дніпрі, а його дружина повідомила, що на чоловіка станцію «повісили». До купівлі стратегічного підприємства Житніков працював у фірмі «Приват Холдінг», яка належала Ігорю Коломойському, та у компанії «Енергоальянс», яка належала одному з менеджерів олігарха Коломойського.  Через цю компанію до 2016 року «Укрнафта» постачала газ «Дніпроазоту». Саме Ігор Коломойський є монополістом у сфері виробництва рідкого хлору, яким очищують питну воду для всієї країни. Його підприємство «Дніпроазот» – єдиний вітчизняний виробник важливого реагенту.

Наразі невідомо чому Антимонопольний комітет звернувся  з вимогою до «Мега плюсу» лише через півроку після придбання. Повідомлення на сайті з’явилося саме у той день, коли Верховна Рада звільнила голову АМКУ Юрія Терентьєва.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет вже понад два роки безрезультатно веде розслідування щодо зловживання монопольним становищем АТ «Дніпроазот», яке у 2018 році зупинило виробництво рідкого хлору, чим поставило країну на межу екологічної катастрофи. Також АМКУ розслідує різке підвищення цін на рідкий хлор.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...