App Store Google Play

Дві школярки-бандуристки з Січеславщини стали переможницями міжнародного конкурсу

04.07.2020 16:00
Дві школярки-бандуристки з Січеславщини стали переможницями міжнародного конкурсу

Дві школярки із Кривого Рогу – сестри 15-річна Мар’яна та 9-річна Уляна Павленко – перемогли на міжнародному музичному конкурсі серед виконавців на народних інструментах, на якому взяли участь 382 солісти з різних країн. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне. Дніпро.

Дівчата навчаються у 3-ій музичній школі Кривого Рогу. Обидві сестри грають на інструментальній бандурі. Старша Мар’яна каже: інструмент хоч і складний, але вельми музичний, одна проблема – важить до 16 кілограмів.

«Здавалося, що я ніколи не зможу на ньому грати, бо там було багато струн і він був важкий», – сказала Мар’яна Павленко.

Займатися бандурою вона почала у другому класі, після концерту, який пройшов у школі. Молодша Уляна взяла приклад із сестри, бо, каже, подобалося, як та їй грала.

«Вона грала, мені це подобалося. Я слухала. Дивилась», – каже Уляна.

Брати участь у конкурсі, який через карантин проходив дистанційно, було складно, розповідає вчителька Маргарита Юзефович. Кожен учасник мав надіслати відео із виконанням музичного твору.

«Одна справа, коли дитина грає і дивиться у вічі, ти відчуваєш її подих. А коли дистанційно, цього не має. Але поважне журі оцінило нашу роботу, хоча конкурс був дуже сильним», – сказала вчителька.

Відео на конкурс знімала мати дівчат Інна Павленко. Говорить: доводилося та перезнімати по кілька десятків разів. Намагалися досягти максимальної якості звучання, але чимало чого було на заваді.

«Іноді бувало так, що записали майже усе, залишилося кілька секунд, а тут мама кашлянула й усе по-новому. Тим більш, треба було мати якісну картинку, щоб не тремтіли руки», – сказала мати.

Наразі Мар’яна подала документи до музичного коледжу, готується вступати. Для Уляни почалися літні канікули, під час них допомагатиме сестрі краще підготуватися до іспитів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...