App Store Google Play

Громадські активісти проаналізували переходи депутатів місцевих рад Дніпропетровщини

1 Липня 09:00
Громадські активісти проаналізували переходи депутатів місцевих рад Дніпропетровщини

Громадянська мережа ОПОРА провела аналіз сталості фракцій політичних партій, які подолали 5% прохідний бар’єр в Дніпропетровську обласну раду та місцеві ради у містах Дніпро і Кривий Ріг на виборах 2015 року. Активісти проаналізували їх сталість на 1 квітня 2020 року, гендерний склад та переходи між фракціями і групами, передає Дніпроград з посиланням на ОПОРУ.

На місцевих виборах у 2015 році виборці віддали перевагу партіям з новими назвами. До Дніпровської міської ради пройшли п’ять партій і всі були нові. До Дніпропетровської обласної ради та до Криворізької міської ради пройшли по сім партій, але з попереднього скликання була лише одна партія – ВО «Батьківщина».

До Дніпропетровської обласної ради обрано 120 депутатів, із них 98 чоловіків і 22 жінки. За результатами виборів до обласної ради пройшли наступні партії: БПП «Солідарність»; «Українське об’єднання патріотів – УКРОП»; Об’єднання «Самопоміч»; ВО «Батьківщина»; «Опозиційний блок»; «Радикальна партія Олега Ляшка». В Дніпропетровській обласній раді було сформовано сім фракцій, кількісний склад яких майже не змінився в порівняні з іншими радами. Лише з двох фракцій вийшли по одному депутатові. Антіпов Валентин вийшов із фракції «Опозиційний блок», а Гайворонський Анатолій вийшов із фракції Радикальна партія Олега Ляшка. Обидва депутати стали позафракційні, також Коротюк Костянтин, який обрався за списками партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», після набуття депутатських повноважень не увійшов до жодної фракції. 

А до Дніпровської міської ради було обрано 64 депутати, із них 51 чоловік і 13 жінок. На початку скликання в Дніпровській міській раді було сформовано пять фракцій: «Опозиційний блок»; «Українське об’єднання патріотів – УКРОП»; «Громадська сила»; «Солідарність»; Об’єднання «Самопоміч». При формуванні «промерської» більшості в міській раді на весні 2016 року опозиційні фракції почали втрачати своїх депутатів. 

За період останнього депутатського скликання в Дніпровській міській раді каденції окремі фракції втратили значну кількість своїх депутатів. Найбільше зменшилась фракція «Опозиційний блок – з 25 до 8 депутатів. Депутатська фракція Об'єднання «Самопоміч» зменшилася на 2 депутати, фракції «Громадська сила» та «УКРОП» втратили по одному депутату. На сьогодні 10 депутатів є позафракційними. В Дніпровській міській раді 43 депутати зберегли вірність партійним фракціям від яких були обрані, 5 депутатів після виходу із початкової фракції залишилися «позафракційними», 9 депутатів побували у двох фракціях і аж 7 депутатів побували у трьох фракціях. Зберегла свою чисельність в міськраді протягом скликання лише фракція «Солідарність».

 

 

До Криворізької міської ради обрано 64 депутати, із них 47 чоловіків і 17 жінок. Було сформовано п’ять фракцій і дві депутатські групи: «Опозиційний блок»; «Українське об’єднання патріотів – УКРОП»; Об’єднання «Самопоміч»; «Солідарність»; «Сила людей»; депутатська група «За рідне місто»; депутатська група «За успішний Кривий Ріг». Станом на 1 квітня 2020 року у Криворізькій міській раді в чотирьох фракціях зменшилась кількість депутатів. Одна депутатська група змінила назву: депутатська група «За рідне місто» стала називатись «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина». Зменшився кількісний склад депутатів фракцій «Самопоміч» і «Солідарність» на 2 чоловіки, а фракцій «Опозиційний блок» і «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» на 1 чоловіка.

У трьох найбільших радах Дніпропетровської області 9 фракцій і груп втрачали своїх депутатів, а до двох фракцій новообрані депутати навіть не вступили. Всього здійснили переходи з фракцій 29 депутатів. Найбільше відбулося переходів в Дніпровській міській раді, 21 депутат покидав свою фракцію.

 

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі вже багато писали про корупційні схеми з будівництвом нового аеропорту за 2 мільярди бюджетних коштів, яке відбувається фактично в інтересах олігарха Коломойського.Але за кадром залишилася іс...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...