App Store Google Play

Мотопомпова свідомість

26 Червня 15:00
Мотопомпова свідомість

"Суть у тому, щоб показати світові Україну - сучасну, динамічну, креативну, інноваційну. Я вірю, що вона у нас саме така і ніщо не заважає нам вже сьогодні крок за кроком витісняти позитивною комунікацією хибні, стереотипні уявлення про нашу державу за кордоном". Дмитро Кулеба, Міністр закордонних справ, про запуск фотобанку на новій онлайн-платформі про Україну.

Ну ок, це все вірно, і проєкт важливий. Але куди ж подітися без "але".

Іноземцям насправді за замовчанням нейтрально-байдуже. Що ви їм покажете, те для них і буде норм. Багато чого в іміджі дійсно давно потребує корекції або хоча б елементарного інформування.

АЛЕ ж головна проблема в хибних стереотипних уявленнях про державу передусім НЕ за кордоном, а в головах самих українців. В ПОТВОРНО-СОВКОВИХ стереотипах про самих себе. В паразитичному ставленні до власного життя, життя оточуючих. А ще до природних ресурсів і навколишнього середовища, коли знищувати власний край мотопомпами навіть не озираючись - це норм, а от прохання думати головним мозком хоча б на день вперед завершиться для прохача проламаним черепом і численними ножовими пораненнями.

Країну розриває на шматки не політика, а стереотипи споживання. Більшість пересічних громадян в першу чергу, а навіть не політики і не бізнесмени, хоче тільки одного: урвати прямо тут і зараз, за будь-яку ціну, і одразу ж з'їсти. Навіть не покласти в кишеню чи в мішок "на потім". Намив бурштин, продав мішок, відклав трохи на хабар за доступ до "точки" на завтра, а на решту грошей купив Мерседес. Бо нашо в шось вкладати складніше, ніж оренда мотопомпи? Нашо думати взагалі?

Так і живемо. Є мерседеси, нема заощаджень. Те, шо є, то одночасно смішно і нервує, бо як це гроші лежать без діла, коли навколо стільки цяцьок?

Це такий комплекс "дамбасу" в головах. На сході України і в Криму те ж саме, але там в якості "мотопомпи" вимагають повернення совка. Совок - їх та сама "мотопомпа", яка є в їх уяві вирішенням всіх проблем і турбот.

І схід, і захід поки що єдині в головному: в абсолютній готовності розтоптати власний завтрашній день вже сьогодні заради життя з мерседесом і без заощаджень.

У кожного для цього своя специфічно-регіональна "мотопомпа". Або бензопила.

Все інше дуже спільне.

Site.Ua

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...