App Store Google Play

Мотопомпова свідомість

26 Червня 15:00
Мотопомпова свідомість

"Суть у тому, щоб показати світові Україну - сучасну, динамічну, креативну, інноваційну. Я вірю, що вона у нас саме така і ніщо не заважає нам вже сьогодні крок за кроком витісняти позитивною комунікацією хибні, стереотипні уявлення про нашу державу за кордоном". Дмитро Кулеба, Міністр закордонних справ, про запуск фотобанку на новій онлайн-платформі про Україну.

Ну ок, це все вірно, і проєкт важливий. Але куди ж подітися без "але".

Іноземцям насправді за замовчанням нейтрально-байдуже. Що ви їм покажете, те для них і буде норм. Багато чого в іміджі дійсно давно потребує корекції або хоча б елементарного інформування.

АЛЕ ж головна проблема в хибних стереотипних уявленнях про державу передусім НЕ за кордоном, а в головах самих українців. В ПОТВОРНО-СОВКОВИХ стереотипах про самих себе. В паразитичному ставленні до власного життя, життя оточуючих. А ще до природних ресурсів і навколишнього середовища, коли знищувати власний край мотопомпами навіть не озираючись - це норм, а от прохання думати головним мозком хоча б на день вперед завершиться для прохача проламаним черепом і численними ножовими пораненнями.

Країну розриває на шматки не політика, а стереотипи споживання. Більшість пересічних громадян в першу чергу, а навіть не політики і не бізнесмени, хоче тільки одного: урвати прямо тут і зараз, за будь-яку ціну, і одразу ж з'їсти. Навіть не покласти в кишеню чи в мішок "на потім". Намив бурштин, продав мішок, відклав трохи на хабар за доступ до "точки" на завтра, а на решту грошей купив Мерседес. Бо нашо в шось вкладати складніше, ніж оренда мотопомпи? Нашо думати взагалі?

Так і живемо. Є мерседеси, нема заощаджень. Те, шо є, то одночасно смішно і нервує, бо як це гроші лежать без діла, коли навколо стільки цяцьок?

Це такий комплекс "дамбасу" в головах. На сході України і в Криму те ж саме, але там в якості "мотопомпи" вимагають повернення совка. Совок - їх та сама "мотопомпа", яка є в їх уяві вирішенням всіх проблем і турбот.

І схід, і захід поки що єдині в головному: в абсолютній готовності розтоптати власний завтрашній день вже сьогодні заради життя з мерседесом і без заощаджень.

У кожного для цього своя специфічно-регіональна "мотопомпа". Або бензопила.

Все інше дуже спільне.

Site.Ua

Читайте також

Коти в мішках

Коти в мішках

24 Червня 18:15

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...