App Store Google Play

Мотопомпова свідомість

26.06.2020 15:00
Мотопомпова свідомість

"Суть у тому, щоб показати світові Україну - сучасну, динамічну, креативну, інноваційну. Я вірю, що вона у нас саме така і ніщо не заважає нам вже сьогодні крок за кроком витісняти позитивною комунікацією хибні, стереотипні уявлення про нашу державу за кордоном". Дмитро Кулеба, Міністр закордонних справ, про запуск фотобанку на новій онлайн-платформі про Україну.

Ну ок, це все вірно, і проєкт важливий. Але куди ж подітися без "але".

Іноземцям насправді за замовчанням нейтрально-байдуже. Що ви їм покажете, те для них і буде норм. Багато чого в іміджі дійсно давно потребує корекції або хоча б елементарного інформування.

АЛЕ ж головна проблема в хибних стереотипних уявленнях про державу передусім НЕ за кордоном, а в головах самих українців. В ПОТВОРНО-СОВКОВИХ стереотипах про самих себе. В паразитичному ставленні до власного життя, життя оточуючих. А ще до природних ресурсів і навколишнього середовища, коли знищувати власний край мотопомпами навіть не озираючись - це норм, а от прохання думати головним мозком хоча б на день вперед завершиться для прохача проламаним черепом і численними ножовими пораненнями.

Країну розриває на шматки не політика, а стереотипи споживання. Більшість пересічних громадян в першу чергу, а навіть не політики і не бізнесмени, хоче тільки одного: урвати прямо тут і зараз, за будь-яку ціну, і одразу ж з'їсти. Навіть не покласти в кишеню чи в мішок "на потім". Намив бурштин, продав мішок, відклав трохи на хабар за доступ до "точки" на завтра, а на решту грошей купив Мерседес. Бо нашо в шось вкладати складніше, ніж оренда мотопомпи? Нашо думати взагалі?

Так і живемо. Є мерседеси, нема заощаджень. Те, шо є, то одночасно смішно і нервує, бо як це гроші лежать без діла, коли навколо стільки цяцьок?

Це такий комплекс "дамбасу" в головах. На сході України і в Криму те ж саме, але там в якості "мотопомпи" вимагають повернення совка. Совок - їх та сама "мотопомпа", яка є в їх уяві вирішенням всіх проблем і турбот.

І схід, і захід поки що єдині в головному: в абсолютній готовності розтоптати власний завтрашній день вже сьогодні заради життя з мерседесом і без заощаджень.

У кожного для цього своя специфічно-регіональна "мотопомпа". Або бензопила.

Все інше дуже спільне.

Site.Ua

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...