App Store Google Play

До дня пам'яті постраждалих від катувань правозахисники обговорили ситуацію з тортурами в Україні

26 Червня 08:00
До дня пам'яті постраждалих від катувань правозахисники обговорили ситуацію з тортурами в Україні

26 червня увесь світ згадує людей, які постраждали від катувань та жорстокого поводження. До цього дня правозахисники провели прес-конференцію у медіа-центрі Opentv.media, передає Дніпроград.

В Україні кількість людей, які постраждали від нелюдського поводження, сягає 50 тисяч випадків на рік - так підрахували правозахисні організації. Однак справжніх масштабів не знає ніхто. 

«З одного боку, погано працюють державні програми і ситуація з катуваннями на місцях лишається кричущою. З іншого - дуже прикро, що Украіна досі не ратифікувала Стамбульський протокол. Це міжнародний перелік інструментів для документування наслідків тортур, який би забезпечив докази у суді, сприяв ефективному розслідуванню та притягненню винних до відповідальності», - вважає Дмитро Рева, правозахисник, голова ПГ "СІЧ".

Уже в липні Україна має подати звіт до Комітету ООН проти катувань, у якому буде описано, як країна виконує умови відповідної Конвенції. Ознайомитися з доповіддю можна на сайті Коаліції проти катувань.

Розслідування тортур теж лишається проблемою, адже більшість випадків кваліфікують не як тортури за 127 ст. КК, а за ст. 146 - як перевищення влади та службових повноважень, що передбачає менше покарання і не відповідає дійсності. Комітет ООН рекомендував Украіні допрацювати статтю 127 та розширити перелік катувань. Але цього так і не сталося. Якщо ж говорити про психологічні тортури та іхні наслідки - це невирішена проблема не лише в Украіні, а й в усьому світі. 

«Одна з причин - наше недавнє тоталітарне минуле. Ми, люди, так влаштовані, що коли живемо в реальності, в якій нас мучать, катують, б'ють, принижують та позбавляють гідності - то змушені пристосовуватись до ненормальноі ситуацій і починаємо толерувати тортури, які потім стають «нормою». Наприклад, ми звикли до приниження в державних установах», - прокоментувала директорка Громадська організація "Форпост", психотерапевтка Олена Подолян.

За інформацією правозахисників, з 50 тисяч випадків катувань кримінальні провадження відкривають у трохи більше, ніж 150 випадках. Реальні вироки отримують одиниці. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...