App Store Google Play

До дня пам'яті постраждалих від катувань правозахисники обговорили ситуацію з тортурами в Україні

26 Червня 08:00
До дня пам'яті постраждалих від катувань правозахисники обговорили ситуацію з тортурами в Україні

26 червня увесь світ згадує людей, які постраждали від катувань та жорстокого поводження. До цього дня правозахисники провели прес-конференцію у медіа-центрі Opentv.media, передає Дніпроград.

В Україні кількість людей, які постраждали від нелюдського поводження, сягає 50 тисяч випадків на рік - так підрахували правозахисні організації. Однак справжніх масштабів не знає ніхто. 

«З одного боку, погано працюють державні програми і ситуація з катуваннями на місцях лишається кричущою. З іншого - дуже прикро, що Украіна досі не ратифікувала Стамбульський протокол. Це міжнародний перелік інструментів для документування наслідків тортур, який би забезпечив докази у суді, сприяв ефективному розслідуванню та притягненню винних до відповідальності», - вважає Дмитро Рева, правозахисник, голова ПГ "СІЧ".

Уже в липні Україна має подати звіт до Комітету ООН проти катувань, у якому буде описано, як країна виконує умови відповідної Конвенції. Ознайомитися з доповіддю можна на сайті Коаліції проти катувань.

Розслідування тортур теж лишається проблемою, адже більшість випадків кваліфікують не як тортури за 127 ст. КК, а за ст. 146 - як перевищення влади та службових повноважень, що передбачає менше покарання і не відповідає дійсності. Комітет ООН рекомендував Украіні допрацювати статтю 127 та розширити перелік катувань. Але цього так і не сталося. Якщо ж говорити про психологічні тортури та іхні наслідки - це невирішена проблема не лише в Украіні, а й в усьому світі. 

«Одна з причин - наше недавнє тоталітарне минуле. Ми, люди, так влаштовані, що коли живемо в реальності, в якій нас мучать, катують, б'ють, принижують та позбавляють гідності - то змушені пристосовуватись до ненормальноі ситуацій і починаємо толерувати тортури, які потім стають «нормою». Наприклад, ми звикли до приниження в державних установах», - прокоментувала директорка Громадська організація "Форпост", психотерапевтка Олена Подолян.

За інформацією правозахисників, з 50 тисяч випадків катувань кримінальні провадження відкривають у трохи більше, ніж 150 випадках. Реальні вироки отримують одиниці. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...