App Store Google Play

Одинадцятикласниця з Дніпра виграла літературний конкурс з твором про лікарку

24 Червня 09:00
Одинадцятикласниця з Дніпра виграла літературний конкурс з твором про лікарку

Одинадцятикласниця з Дніпра отримала перше місце в літературному конкурсі «Антитвір-2020» міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Марія Чащіна написала фантастичний твір про пандемію в Мілані, за який й отримала перше місце серед 1 14 учасників з усієі Украіни. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на UA Дніпро.

Підлітки писали твори в рамках теми «Все буде добре. Чи ні?». Дівчина, яка перемогла, написала оповідання в стилі фантастичного реалізму під назвою "Lacrima dell'anima, що в перекладі з італійськоі - «Сльоза душі». Присвята твору - лікарям, які жертвують своіми життями. 

«Усі подіі відбуваються в Мілані, якраз під час спалаху коронавірусу. Головний герой - провідник, працює посередником між світом живих і світом мертвих, він збирає душі в скриньки і вирішує куди іх відправляти - в рай чи в пекло. Головна героїня - лікарка, яка бореться за своє життя, бо вона також захворіла, і за життя інших. Я хотіла сказати цим, що треба боротися за своє життя, що життя - найдорожче, що в нас є», - розповіла Марія. 

Головною дійовою особою оповідання стала лікарка-інфекціоністка Елізабет. Надихнулана створення героїні саме цієі професії бабуся, розповідає Марія. 

Людмила Олександрівна також працює лікаркою, але терапевтом. Жінка говорить, консультувала онуку у питаннях фаховоі термінологіі. Авторка цьогоріч також вступає до медичного вищу. 

«Ми розмовляли щодо теми, яку тему краще вибрати, чи це буде медсестра, чи це буде лікарка. Питала саме як лікарі ставляться до цих хворих, які апарати використовуються для лікування важких хворий», - розповіла бабуся Марії Людмила Пухова. 

Керівниця відділу освітніх програм «Мистецького арсеналу» Світлана Цуркан говорить, що головна мета конкурсу «Антитвір» проявити таланти молоді, не обмежуючи іх, як у школі, і додає, матеріали переможців підтвердили, що це діє. 

«Усі твори були дуже зрілі, важко було визначити, у першоі трійки фіналістів був невеликий розрив по 6алах. Власне, це дуже зрілий твір, з точки зору читача ти оцінюєш і не бачиш, що це твір якогось початківця, підлітка», - наголосила Світлана Цуркан. 

Переможців заохотили сертифікатами на курси письменницькоі майстерності та книгами. На наступному фестивалі «Мистецького арсеналу» в 2021 році вийде збірка матеріалів переможців конкурсу від видавництва «Ранок»). 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...