App Store Google Play

Чиновники Кривого Рогу довірили охороняти кладовища махінаторам

19 Червня 19:00
Чиновники Кривого Рогу довірили охороняти кладовища махінаторам

Криворізькі чиновники довірили охорону могил фірмі, чий керівник попався на махінаціях з бюджетними грошима. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на розслідування Інформатор.Гроші.

Підбором охоронних фірм займається Департамент розвитку інфраструктури міста, ДРІГ, - відомство Івана Карого. 

Цю закупівлю ДРІГ опублікував в січні 2020. У тендерній документації ретельно прописали всі нюанси: вказали, які кладовища вимагають охорони, яка кількість охоронців (97 осіб), вимоги до їх кваліфікації, обмундирування і наявність засобів зв'язку і матеріально-технічної бази. Як випливає з документів тендеру, в обов'язки охоронця входить регулярний обхід території, де йому забороняється смітити, а ще він зобов'язаний не допускати і попереджати випадки невідомих поховань. Також охоронець несе повну матеріальну відповідальність за збереження об'єктів та елементів благоустрою, розташованих на території об'єктів, що охороняються. І якщо буде здійснена крадіжка, то протягом 10 днів охоронець зобов'язаний відшкодувати збитки у повному обсязі.

Перемогу в тендері на охорону кладовищ здобуло ТОВ «КР1». І хоча, згідно з даними аналітичної платформи Youcontrol, компанія зареєстрована всього трохи більше трьох років тому, вона вже міцно утримує монополію в цій сфері.

В її активі тендерів на 56,3 мільйона гривень. При чому, що характерно, - все від криворізьких замовників. Головний постачальник підрядів - Департамент розвитку інфраструктури Кривого Рогу. Чиновники відомства І. Карого замовили охоронних послуг у «КР1» на 47,8 мільйонів гривень.

Як випливає з даних реєстрів, володіє охоронною фірмою простий колишній міліціонер Сергій Мойса. Як зазначено в його декларації, в березні 2017 року його звільнився з посади оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Тернівського ВП Криворізького ВП ГУНП в Дніпропетровській області. Чим займався весь цей час нам невідомо, але в квітні 2020 року Мойса став повноправним господарем ТОВ «КР1», змінивши на посту Віктора Антипина. Відзначимо, що приблизно в цей же час Антипин закрив і свій ФОП, який працював в аналогічній ніші охоронних послуг.

Компанія вже потрапляла в поле зору правоохоронців: її підозрювали в тому, що її співробітники працюють за підробленими документами, були проведені численні виїмки документів, а співробітники поліції зайнялися вивченням договорів, платіжок та інших документів. 

Директор «КР1» сам виявився нечистий на руку і потрапив під приціл правоохоронців після того, як свідомо практично протягом усього 2018 року вносив недостовірні відомості в акти виконаних робіт і «нагрів» Департамент розвитку інфраструктури на 701 тис. 963 грн. 72 коп.

У поліції порушили кримінальну справу за №210 / 5680/19, схему з махінаціями на страховках охоронців розкрили і в суді підрахували збитки. Директор відбувся смішним штрафом 11 900 грн. Суд позбавив його права займати керівні посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, строком на один рік шість місяців. І власник «КР1» переоформив підприємство. Але компанія продовжила як і раніше працювати з бюджетними грошима, і співробітникам підприємства чиновники знову довірили стерегти майно міста і його жителів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...