App Store Google Play

Аграрії Дніпропетровщини прогнозують неврожай

15.06.2020 11:00
Аграрії Дніпропетровщини прогнозують неврожай

На третину менше зерна, ніж у минулому році і повна втрата черешні та полуниці. Така ситуація з врожайністю в Дніпропетровській області, йдеться в матеріалі 34 каналу.

Через суху та теплу зиму колосся пшениці і ячменю зупинилося в рості. З фруктами і ягодами перспективи ще гірші.

Квітневі заморозки і град буквально знищили цвіт. Щоб надолужити згаяне, фермери сподіваються на вологе літо. Але чи врятують дощі "сльози" врожаю?

Зелене поле і шовкові колоски озимої пшениці - так бачу результат зрощених культур я. Фермер Олександр на подібні пейзажі дивиться зовсім під іншим кутом. Каже, торік в той самий період ранні зернові були на 20-30 сантиметрів вищими, колосся більш розвинене, а зерно - більше й повніше.

Такі показники змушують прогнозувати втрати. Наприклад, фермерські господарства Новомосковського району готові зібрати на 30-35 відсотків менше зерна, ніж в 2019.

Погодні сюрпризи зіграли неабияку роль в цьогорічному врожаї. Суха осінь, затепла безсніжна зима і відсутність весняної відлиги - все це пригальмувало зростання ранніх зернових. І хоча після травневих злив земля наповнилася вологою до 30 відсотків, у разі спекотного літа ці запаси зникнуть за місяць, кажуть в метеоцентрі.

Інша справа - тепличні сезонні овочі. Протягом всього погодного апокаліпсису їх штучно вирощували і удобрювали під плівкою. Відкрили грунт на початку травня, коли почалися зливи. А потім прийшла більш сонячна погода. Це і сприяло стрімкому дозріванню огірків, томатів і баклажанів.

Тепличні овочі не постраждали. А ось те, що росло під відкритим небом - замерзло в березні і квітні. Затяжна холодна весна підморозила бадилля коренеплодів, цибулі та часнику.

Ще більше від весняних холодів постраждав цвіт. Особливо - абрикосу, груші та яблука.

Те, що не заморозив холодний квітень, травень добив градом.

А це означає, що дешевих яблук в магазинах нам цього року не варто й чекати. Залишки відбірної продукції, як завжди, відправлять на експорт. А другий сорт вітчизняних яблук коштуватиме нарівні з польськими та іспанськими.

Поки вартість фруктів тільки прогнозують, однак сезонні ягоди вже приголомшили нас цінниками.

І якщо на врожай яблук, абрикосів і ягід вплинути вже неможливо, запевняють садівники - то коренеплоди, часник, цибулю, картоплю, ранні та пізні злакові ще врятувати можна. Протягом усього наступного тижня і в кінці місяця очікуємо дощі з грозами. Тим часом в Міністерстві розвитку сільського господарства вже готуються до гіршого - скорочення врожайності. За їхніми прогнозами, в цьому році фермери України зберуть зерна на 15-20 відсотків менше, ніж в 2019.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...