App Store Google Play

Аграрії Дніпропетровщини прогнозують неврожай

15 Червня 11:00
Аграрії Дніпропетровщини прогнозують неврожай

На третину менше зерна, ніж у минулому році і повна втрата черешні та полуниці. Така ситуація з врожайністю в Дніпропетровській області, йдеться в матеріалі 34 каналу.

Через суху та теплу зиму колосся пшениці і ячменю зупинилося в рості. З фруктами і ягодами перспективи ще гірші.

Квітневі заморозки і град буквально знищили цвіт. Щоб надолужити згаяне, фермери сподіваються на вологе літо. Але чи врятують дощі "сльози" врожаю?

Зелене поле і шовкові колоски озимої пшениці - так бачу результат зрощених культур я. Фермер Олександр на подібні пейзажі дивиться зовсім під іншим кутом. Каже, торік в той самий період ранні зернові були на 20-30 сантиметрів вищими, колосся більш розвинене, а зерно - більше й повніше.

Такі показники змушують прогнозувати втрати. Наприклад, фермерські господарства Новомосковського району готові зібрати на 30-35 відсотків менше зерна, ніж в 2019.

Погодні сюрпризи зіграли неабияку роль в цьогорічному врожаї. Суха осінь, затепла безсніжна зима і відсутність весняної відлиги - все це пригальмувало зростання ранніх зернових. І хоча після травневих злив земля наповнилася вологою до 30 відсотків, у разі спекотного літа ці запаси зникнуть за місяць, кажуть в метеоцентрі.

Інша справа - тепличні сезонні овочі. Протягом всього погодного апокаліпсису їх штучно вирощували і удобрювали під плівкою. Відкрили грунт на початку травня, коли почалися зливи. А потім прийшла більш сонячна погода. Це і сприяло стрімкому дозріванню огірків, томатів і баклажанів.

Тепличні овочі не постраждали. А ось те, що росло під відкритим небом - замерзло в березні і квітні. Затяжна холодна весна підморозила бадилля коренеплодів, цибулі та часнику.

Ще більше від весняних холодів постраждав цвіт. Особливо - абрикосу, груші та яблука.

Те, що не заморозив холодний квітень, травень добив градом.

А це означає, що дешевих яблук в магазинах нам цього року не варто й чекати. Залишки відбірної продукції, як завжди, відправлять на експорт. А другий сорт вітчизняних яблук коштуватиме нарівні з польськими та іспанськими.

Поки вартість фруктів тільки прогнозують, однак сезонні ягоди вже приголомшили нас цінниками.

І якщо на врожай яблук, абрикосів і ягід вплинути вже неможливо, запевняють садівники - то коренеплоди, часник, цибулю, картоплю, ранні та пізні злакові ще врятувати можна. Протягом усього наступного тижня і в кінці місяця очікуємо дощі з грозами. Тим часом в Міністерстві розвитку сільського господарства вже готуються до гіршого - скорочення врожайності. За їхніми прогнозами, в цьому році фермери України зберуть зерна на 15-20 відсотків менше, ніж в 2019.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...