App Store Google Play

ЗЕ референдум. Чого нам чекати?

14.06.2020 10:00
ЗЕ референдум. Чого нам чекати?

Шостий президент – Володимир Зеленський – вніс на розгляд Верховної Ради проект Закону України "Про народовладдя" . Попри те, що українська незалежність була підтверджена саме результатами такого референдуму, пропри те, що референдум – це вища форма демократії, прийняття внесеного законопроекту відкриває перед нашою державою нові виклики.

Чому? Згадаємо, що тема референдумів активно використовувалась проросійськими силами, а саме кумом Путіна – Медведчуком, та комуністами Симоненка, для просування проросійського порядку денного в Україні.

Загалом, інструмент референдумів активно і успішно використовується російською агентурою по всьому світу. Так, саме через референдум у Нідерландах було заблоковано на тривалий час підписання з Україною угоди про Асоціацію з ЄС. Саме через референдум про «Брекзіт» було підірвано стабільність усього Євросоюзу. І щоразу за активними інформаційними кампаніями знаходився російський слід.

Загалом, законопроект з'явився для реалізації однієї із передвиборчих обіцянок Зеленського, яку зе-команда збирається використати для підняття рейтингу президента і його політичної сили, особливо напередодні місцевих виборів. Більше того, законопроект про референдум зручний тим, що завдяки йому можна постійно створювати нові інформаційні приводи, оголошуючи референдуми з популістичними гаслами.

Але цей законопроект не відповідає, а якщо точніше - то суперечить Конституції України, адже у ньому міститься ряд норм, що обмежують учасників референдного процесу . Додатково відзначу, що запровадження електронної форми референдумів без належного захисту теж може бути визнаним неконституційним Конституційним Судом України.

Якщо ж цього не відбудеться, або якщо розгляд питання про конституційність цього закону триватиме занадто довго, існують інші небезпеки. Саме всенародний референдум - чи не найзручніший інструмент для демонтажу державності. Зеленський вже давно анонсував винесення на референдум питання про продаж землі іноземцям, але загроза полягатиме аж ніяк не в цьому.

Головні загрози - це можливі спроби прийняття рішення про капітуляцію у війні з Росією через голосування на референдумі. Звісно, цю капітуляцію загорнуть для нас у обгортку "миру". Лише через референдум можливі зміни території України, тому цілком можливо, що для досягнення миру нам запропонують на референдумі відмовитись від Криму, надати особливий статус для окупованого Донбасу, ввести двомовність чи відмовитись від вступу до НАТО.

Тому я переконаний, що прийняття цього закону буде шкідливим і небезпечним для нашої державності як мінімум доти, доки Україна не переможе у війні і не звільнить всі окуповані території.

Дмитро Сінченко, голова Асоціації Політичних Наук, координатор РОК в Кропивницькому.

Facebook

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...