App Store Google Play

Криворізькі школярки перемогли на міжніродному IT-конкурсі

12.06.2020 11:00
Криворізькі школярки перемогли на міжніродному IT-конкурсі

Четверо восьмикласниць із Кривого Рогу зробили мобільний додаток для людей, які подорожують. За мобільний застосунок "Вузл" (Woozle) отримали призове місце на міжнародному ІТ-конкурсі, повідомляє Суспільне.

Мобільний додаток «Вузл» має на меті зробити подорож безпечною, допомогти людині визначити своє місцеперебування  та містить інструкції, як поводити себе в надзвичайних ситуаціях. Працює додаток в операційній системі «Андроїд», без Інтернету, для користувачів будь-якого віку.

Восьмикласниці працювали над проєктом майже пів року. Кожна мала свій напрямок роботи – презентація, розробка функціоналу, фінансові розрахунки та інше.

"Нас надихнула історія про нитку Аріадни і ми вирішили створити додаток, де чарівна істота з ниток допоможе людям знайтися. Ми порівнювали аналогічні програми та намагалися зробити наш додаток кращим", – розповіла розробниця  Вероніка Хомуха.

Її товаришка Марія Торгалова розповіла про особливості використання застосунку.

«Коли ти заходиш у додаток, то бачиш шість кнопок. Перша – це «Контакти», де можна додати рідних. Кнопка «SOS» – якщо на неї натиснути, то усім останнім контактам надішлеться смс з твоїми координатами. Ще кнопка «Поради» – інструкція, як поводити себе у надзвичайній ситуації», – сказала дівчина.

Ще одна розробниця Дар’я Шевченко свого часу займалась плаванням та боксом, зараз любить інформатику та малювання. Саме вона розробила та намалювала логотип команди.

«Вузл – як англійською, так і українською. Коли пішла мова про пошукову систему, в мене виникла ідея про створіння із живих ниток, як у казці про Бабу Ягу та клубок ниток, який там вивів людей», – каже школярка.

Кураторка проєкту Ольга Шапоріна каже: для її ліцеїстів – це перша перемога такого високого рівня.

«Дівчата, як я бачу, навчилися не тільки кодувати, а й вирішувати проблеми, розв’язувати питання, які цікаві саме їм, які важливі для держави. Вже третій рік наш ліцей працює у напрямку STEM, але це наша перша велика перемога. Сподіваюся, що це надихне дівчат», – зазначила наставниця.

Наразі на дівчат чекають канікули, а на початку нового навчального року, за словами Ольги Шапоріної, усіх розробниць додатку мають відзначити званням «почесний ліцеїст року». Нагородження мало відбутися цьогоріч, але через карантин його перенесли на вересень.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...