App Store Google Play

Криворізькі школярки перемогли на міжніродному IT-конкурсі

12 Червня 11:00
Криворізькі школярки перемогли на міжніродному IT-конкурсі

Четверо восьмикласниць із Кривого Рогу зробили мобільний додаток для людей, які подорожують. За мобільний застосунок "Вузл" (Woozle) отримали призове місце на міжнародному ІТ-конкурсі, повідомляє Суспільне.

Мобільний додаток «Вузл» має на меті зробити подорож безпечною, допомогти людині визначити своє місцеперебування  та містить інструкції, як поводити себе в надзвичайних ситуаціях. Працює додаток в операційній системі «Андроїд», без Інтернету, для користувачів будь-якого віку.

Восьмикласниці працювали над проєктом майже пів року. Кожна мала свій напрямок роботи – презентація, розробка функціоналу, фінансові розрахунки та інше.

"Нас надихнула історія про нитку Аріадни і ми вирішили створити додаток, де чарівна істота з ниток допоможе людям знайтися. Ми порівнювали аналогічні програми та намагалися зробити наш додаток кращим", – розповіла розробниця  Вероніка Хомуха.

Її товаришка Марія Торгалова розповіла про особливості використання застосунку.

«Коли ти заходиш у додаток, то бачиш шість кнопок. Перша – це «Контакти», де можна додати рідних. Кнопка «SOS» – якщо на неї натиснути, то усім останнім контактам надішлеться смс з твоїми координатами. Ще кнопка «Поради» – інструкція, як поводити себе у надзвичайній ситуації», – сказала дівчина.

Ще одна розробниця Дар’я Шевченко свого часу займалась плаванням та боксом, зараз любить інформатику та малювання. Саме вона розробила та намалювала логотип команди.

«Вузл – як англійською, так і українською. Коли пішла мова про пошукову систему, в мене виникла ідея про створіння із живих ниток, як у казці про Бабу Ягу та клубок ниток, який там вивів людей», – каже школярка.

Кураторка проєкту Ольга Шапоріна каже: для її ліцеїстів – це перша перемога такого високого рівня.

«Дівчата, як я бачу, навчилися не тільки кодувати, а й вирішувати проблеми, розв’язувати питання, які цікаві саме їм, які важливі для держави. Вже третій рік наш ліцей працює у напрямку STEM, але це наша перша велика перемога. Сподіваюся, що це надихне дівчат», – зазначила наставниця.

Наразі на дівчат чекають канікули, а на початку нового навчального року, за словами Ольги Шапоріної, усіх розробниць додатку мають відзначити званням «почесний ліцеїст року». Нагородження мало відбутися цьогоріч, але через карантин його перенесли на вересень.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...