App Store Google Play

Нові дерева та антивандальні лави: влада розповіла, якими будуть вулиця Яворницького та площа Шевченка

10 Червня 09:00
Нові дерева та антивандальні лави: влада розповіла, якими будуть вулиця Яворницького та площа Шевченка

У Дніпрі триває реконструкція вулиці Яворницького та капітальний ремонт площі Шевченка. Обидва проєкти пройшли усі необхідні погодження, вже було обрано підрядні організації. Про це повідомили в прес-службі міськради Дніпра, передає Дніпроград.

На площі розширять пішохідну зону та встановлять вісім сучасних антивандальних лав завдовжки 4,5 метри. У ході ремонту замість асфальту тут викладуть бруківку, а тротуари вимостять бетонними плитами. Також оновлять освітлення, замінять зливову каналізацію, обладнають зелені острівці. Площу будують і з урахуванням елементів доступності.

«Нові лави на площі Шевченка виготовлені за індивідуальним дизайном, вони прослужать містянам не один десяток років. L1 – це не модель лав, як дехто писав, це – архітектурне маркування у проєкті. Їх закуповує підрядна організація, яка виграла тендер. Департамент благоустрою з метою контролю цін проводить моніторинг середньої вартості на ринку. Враховуючи те, що ці лави не мають масового випуску, проєктна документація була надана різним виробникам, не всі погодились братися за виробництво таких складних елементів. Але ті, що погодились, пропонували ціни на 7,5 тис. грн більше, ніж ми маємо за умовами договору. Якщо говорити про традиційні лавочки, по п’ять тисяч гривень, то лише торік 450 таких зруйнували вандали. На площі Шевченка будуть антивандальні лави», – зазначив заступник міського голови Михайло Лисенко.

Водночас  ситуацію з вирубуванням дерев на площі Шевченка в мерії не прокоментували. Директор департаменту благоустрою та інфраструктури Михайло Лисенко відмовився відповісти на питання Суспільного, чи провели тендер, коли вирубували дерева.

«Якщо хтось звертається до суду, вони зможуть отримати рішення суду. Архітектор відповість на ваші питання», – сказав Суспільному Михайло Лисенко.

Архітектор Євген Васильєв також не коментує питання щодо тендеру, посилаючись на генпідрядника.

«Ми виконували субпідряд. Є генеральний підрядник. Стосовно тендеру – це до нього питання. Очевидно, вони пройшли якийсь тендер, і найняли нас вже на розробку концепції», – сказав Євген Васильєв.

Влада стверджує, що всі знищені дерева були аварійними і обіцяє, що за проектом замість них з'являться нові.

29 травня представники громадських організацій «Save Dnipro» та «Громадський контроль» подали позов до суду щодо реконструкції й видалення дерев на вулиці Яворницького та площі Шевченка в Дніпрі. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...