App Store Google Play

На забрудненій Татарці під Дніпром будують дамбу і розмірковують, як прибрати забруднення

10 Червня 12:00
На забрудненій Татарці під Дніпром будують дамбу і розмірковують, як прибрати забруднення

На забрудненій річці Татарці, у селі Олександрівка, будують нову дамбу. Таке рішення 4 червня прийняла обласна комісія з техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомляє Суспільне.Дніпро. Рішення щодо очищення забруднень передали до районних комісій Новомосковського та Дніпровського районів.

Попередня дамба, яку жителі села Олександрівка побудували самостійно протрималась 47 днів. Після цього рівень води почав підійматися, і вода розмила укріплення. Щоб і надалі ізолювати понад три кілометри забрудненої хімічними відходами води, вже третій день зводять нову, теж тимчасову, але за проєктом. Дамбу зводять за допомогою восьми екскаваторів та вантажівок, першу зробили з піску, нове укріплення буде з глини та каміння.

«За об’ємами попередньо нам потрібно ще піщано-глинистої маси близько 3 тисяч тон, і ще бутове каміння ще 4 тисячі тон. Це може десь відсотків 10 від запланованих робіт. Без закладеного демонтажу, тобто в проєкті передбачається і демонтаж, то орієнтовна вартість близько трьох мільйонів гривень. Мешканці чекають на обласну субвенцію», – розповів голова громадської екологічної ради облдержадміністрації Микола Терещук.

Новомосковська районна рада визнала забруднення Татарки надзвичайною ситуацією. Районна рада Дніпровського району – ні, там хочуть провести додаткові дослідження об’ємів забруднення. Начальник департаменту екології облдержадміністрації Сергій Березань, говорить, що проєкт не вдасться реалізувати швидко через бюрократичні процедури та тендери.

«Надалі не розповсюджується забруднення, ми будемо вивчати, яким саме методом далі працюватимемо. Додавати коагулянти, які будуть осаджувати забруднення, щоб потім його з-під водного дзеркала дістати. Можливо, це буде осушення і діставання цього мулу. Це буде залежати від тих наукових пропозицій, які будуть нам надані», – розповів Сергій Березань.

В Новомосковському районі науковці шукають коагулянти, елементи-очисники. За словами Сергія Березаня, регіональні комісії ТЕБ і НС надали два тижні для прорахувань усіх масштабів очищення.

Нагадаємо, 15 квітня жителі Олександрівки звернули увагу на різкий сморід від річки, помітили, що загинула уся риба і худоба, яка напивалася з Татарки. За результатами аналізів у річці виявили хімічне й органічне забруднення, небезпечні для довкілля. 17 квітня за фактом забруднення річки відкрили кримінальне провадження за «Порушення правил охорони вод».

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...