App Store Google Play

На забрудненій Татарці під Дніпром будують дамбу і розмірковують, як прибрати забруднення

10 Червня 12:00
На забрудненій Татарці під Дніпром будують дамбу і розмірковують, як прибрати забруднення

На забрудненій річці Татарці, у селі Олександрівка, будують нову дамбу. Таке рішення 4 червня прийняла обласна комісія з техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомляє Суспільне.Дніпро. Рішення щодо очищення забруднень передали до районних комісій Новомосковського та Дніпровського районів.

Попередня дамба, яку жителі села Олександрівка побудували самостійно протрималась 47 днів. Після цього рівень води почав підійматися, і вода розмила укріплення. Щоб і надалі ізолювати понад три кілометри забрудненої хімічними відходами води, вже третій день зводять нову, теж тимчасову, але за проєктом. Дамбу зводять за допомогою восьми екскаваторів та вантажівок, першу зробили з піску, нове укріплення буде з глини та каміння.

«За об’ємами попередньо нам потрібно ще піщано-глинистої маси близько 3 тисяч тон, і ще бутове каміння ще 4 тисячі тон. Це може десь відсотків 10 від запланованих робіт. Без закладеного демонтажу, тобто в проєкті передбачається і демонтаж, то орієнтовна вартість близько трьох мільйонів гривень. Мешканці чекають на обласну субвенцію», – розповів голова громадської екологічної ради облдержадміністрації Микола Терещук.

Новомосковська районна рада визнала забруднення Татарки надзвичайною ситуацією. Районна рада Дніпровського району – ні, там хочуть провести додаткові дослідження об’ємів забруднення. Начальник департаменту екології облдержадміністрації Сергій Березань, говорить, що проєкт не вдасться реалізувати швидко через бюрократичні процедури та тендери.

«Надалі не розповсюджується забруднення, ми будемо вивчати, яким саме методом далі працюватимемо. Додавати коагулянти, які будуть осаджувати забруднення, щоб потім його з-під водного дзеркала дістати. Можливо, це буде осушення і діставання цього мулу. Це буде залежати від тих наукових пропозицій, які будуть нам надані», – розповів Сергій Березань.

В Новомосковському районі науковці шукають коагулянти, елементи-очисники. За словами Сергія Березаня, регіональні комісії ТЕБ і НС надали два тижні для прорахувань усіх масштабів очищення.

Нагадаємо, 15 квітня жителі Олександрівки звернули увагу на різкий сморід від річки, помітили, що загинула уся риба і худоба, яка напивалася з Татарки. За результатами аналізів у річці виявили хімічне й органічне забруднення, небезпечні для довкілля. 17 квітня за фактом забруднення річки відкрили кримінальне провадження за «Порушення правил охорони вод».

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...