App Store Google Play

Як вступатимуть до вишів Дніпра абітурієнти з тимчасово окупованих територій

9 Червня 16:00
Як вступатимуть до вишів Дніпра абітурієнти з тимчасово окупованих територій

Вступна кампанія от-от розпочнеться. Абітурієнти з усієї країни готуються до вступу у виші. Які особливості цьогорічної вступної кампанії та як складатимуть іспити випускники шкіл з тимчасово окупованих територій, розповідали фахівці у персцентрі телеканалу “Відкритий”. 

Пандемія коронавірусу внесла свої корективи у вступну кампанію. Видача атестатів випускникам 11-х класів почнеться не раніше серпня. А значить і вступні іспити також відтерміновуються.

“ЗНО почнеться 25 червня з математики і закінчиться 17-го липня тестуванням з хімії.  Подача заяв до вишів починається з 13-го серпня, яка триватиме до 22-го серпня,” – розповідає відповідальний секретар приймальної комісії Дніпровської Політехніки Антон Кожевников. 

Цього року абітурієнти можуть подавати до 5-ти заяв на бюджет і необмежено на контракт. Терміни прийому заяв на заочну, вечірню та дистанційнуформи навчання встановлюється кожним навчальним закладом і вказується в Правилах прийому 2020 на навчальний заклад.

“Наказ про зарахування у всіх вишах відбудеться 5-го вересня, а навчання розпочнеться у Дніпровській Політехніці з 1 жовтня.  Що стосується вступників з окупованих територій, то вони можуть вступати в будь-який із цих 77 закладів без складання ЗНО.  А вступники із території проведення ООС вступають у ці заклади, беручи участь у загальному конкурсі, отримавши бали за вступні іспити. При чому, ми не приймаємо документів, виданих окупаційною владою Криму та Донбасу. Вони не є дійсними,” – говорить Антон Кожевников. 

Спрощені умови вступу для мешканців тимчасово окупованих територій, передбачені законодавством, не зазнають змін. Освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» будуть працювати в кожному закладі, де минулого року працював хоча б один із них. Додатково у 2020 році центри також працюватимуть у деяких закладах Львова, Дніпра, Сум, Харкова, Ужгорода та Рівного.

“Наразі існує велика проблема для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій, які не можуть особисто подати документи на вступ до вишів України. Командування ООС надає перепустки для перетину кордону з окупованих територій. Проте, навчання в Україні не є підставою для видачі такого пропуску. Сподіваємося, що це буде враховано владою, та випускники зможуть безперешкодно їхати на навчання. Крім того, велика кільсті документів, які потрібно зібрати школярам Криму та Донбасу, зменшують кількість потенційних студентів в Україні. Завдяки роботі центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» ця ситауція трохи рухається у позитивному напрямку,” – зазначає юристка Правозахисної групи СІЧ Віталіна Серебрянська. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...