App Store Google Play

«Центренерго» перейшло на російське вугілля від оточення Коломойського замість палива з українських шахт

09.06.2020 20:00
«Центренерго» перейшло на російське вугілля від оточення Коломойського замість палива з українських шахт

Фірми, пов’язані з Ігорем Коломойським, за час президентства Володимира Зеленського продали державній компанії «Центренерго» щонайменше 1,5 млн тонн. Здебільшого це було російське вугілля, хоча в Україні видобувають вугілля необхідних марок. Про це йдеться у сюжеті Аліси Юрченко для телепрограми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

За даними держпорталу «Spending», «Центренерго» з липня 2019 р. по квітень 2020 р. придбало 1,5 млн тон вугілля у фірм «Синтез Ойл», «Нафта форс», «Рекорд Сістем» і «Азонекс».

Державна податкова служба внесла кіпрських акціонерів фірми «Синтез Ойл» в перелік підконтрольних Ігорю Коломойському. Машина цієї компанії їздила в супроводі Володимира Зеленського, коли той був кандидатом в президенти. Засновником фірми «Нафта Форс» є менеджер з паливної групи «Авіас», пов’язаної з Коломойським. «Рекорд Сістем» і «Азонекс» теж мають низку перетинів із бізнесами Коломойського і використовували при імпорті вугілля тих самих митних декларантів, що й «Синтез Ойл» та «Нафта Форс».

До літа 2019-го ці чотири фірми не займалися вугіллям. Після обрання президента Зеленського на «Центренерго» призначили менеджмент, Коломойський назвав «зрозумілим». Тоді вказані чотири фірми почали імпортувати вугілля з Росії і перепродавати держкомпанії.

Сплеск імпорту вугілля з Росії спричинив кризу з вугіллям українським. «Центренерго» зменшило закупівлі у державних шахт, вугілля лежало на складах, а шахтарі не отримували зарплат.

«Центренерго, куди ми відвантажуєм, 120% вугілля на складах заповнені. А заповнено чиїм вугіллям? Кожен місяць через Беларусь з Росії йде 500 тис тон вугілля різних марок,» – говорив у лютому 2020 р. Олександр Абрамов, голова Незалежної профспілки гірників  у Мирнограді.

Так він пояснював, чому співробітники шахти «Капітальна» («ДП «Мирноградвугілля») протестують і відмовляються підійматися на поверхню через невиплати зарплат.

Різні замовники в Україні купували російське вугілля за різною ціною. Наприклад, 7 грудня 2019 року на митниці були оформлені дві закупівлі. Вугілля марки Т російського «Сибэнергоугля» купили Трипільська ТЕС і «Синтез Ойл» за однаковою ціною – 1957 грн/т. У подальшому фірма з пулу Коломойського перепродала його на «Центренерго» по 2200 грн/т без ПДВ, тобто на 243 гривні дорожче від імпортної ціни Трипільської ТЕС.

На тих обсягах, які посередники з орбіти олігарха скуповували в РФ і перепродавали Центренерго, така націнка могла скласти близько 300 млн грн.

Нагадаємо, з червня 2019 р. «Центренерго» очолював Володимир Потапенко. Його призначили туди, коли президентом вже був Володимир Зеленський, а прем’єром лишався Володимир Гройсман. Фондом держмайна, який володіє 78% акцій Центренерго, керував Віталій Трубаров.

Після зміни очільників Кабміну та ФДМ Олексій Гончарук і Дмитро Сенниченко розпочали зміну керівництва Центренерго. Цей процес кілька місяців блокувався у судах. А 29 травня 2020 р. Фонду держмайна вдалося призначити в.о. гендиректора Олександра Корчинського. Він запевняє, що наразі Центренерго використовує вугілля лише державних шахт.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...