App Store Google Play

Ми йдемо до глибокої кризи, яка зачепить пенсіонерів. Уникнути її вже не можна

7 Червня 12:30
Ми йдемо до глибокої кризи, яка зачепить пенсіонерів. Уникнути її вже не можна

У нас величезні проблеми. Почну з того, що головним донором Пенсійного фонду є саме українці, які працюють. Якщо в Японії кількість громадян, які працюють, на одного пенсіонера становить 3 людини, а в Німеччині 2, то в Україні 1 працюючий утримує більше, ніж 1 пенсіонера. Станом на кінець 2019 року в Україні було 11,3 млн пенсіонерів і 10,9 млн платників ЄСВ. Тобто, один працівник уже утримує більше, ніж одного пенсіонера.

А якщо додати до цього, що ми - старіюча нація і є фактор трудової міграції, то фінансувати державні пенсії із солідарної системи пенсійного забезпечення буде все складніше. Навантаження на державний бюджет буде збільшуватися. І бюджет просто не витримає. До цього треба додати, що частина бізнесу все ще перебуває в тіні. Отже, чимала частина працівників не платять ЄСВ, але точно захочуть отримувати пенсію. І не мінімальну.

Як приклад подібного можна привести виступ Зеленського перед обранням на посаду президента на корпоративі в честь дня народження у Григорія Суркіса. Такий виступ зазвичай коштував близько $25000. Але схоже, що з цих грошей не були сплачені податки і той же ЄСВ. Володимир Олександрович вважав за краще піти іншим шляхом і, мабуть, вклав ці гроші в свій особистий пенсійний фонд у вигляді вілли в Італії. Але таким шляхом пішов не тільки він.

Біда в тому, що українці скоро усвідомлять проблему. Побачать, що їм на пенсії нічого не світить і вважатимуть за краще вкладати гроші в такі ж особисті фонди, як Зеленський. І президент не зможе їх засудити. Адже він вчинив так само. Чим більше людей буде так діяти, не сплачуючи ЄСВ і вкладаючи ці гроші в долари, золото і нерухомість, тим швидше рухне пенсійна система України, яка і так дихає на ладан. Додайте до цього й те, що недолуга економічна і соціальна політика підштовхує молоде, активне і реально працездатне населення до виїзду з України. Так що вже найближчим часом ми прийдемо до найглибшої кризи, яка зачепить пенсіонерів.

Чи можна уникнути цієї кризи? Ні, на жаль, вже не можна. Можна лише мінімізувати її наслідки. А ухвалення законопроєктів у турборежимі, таких як 1210, лише прискорює процеси відтоку населення і зменшення надходжень до бюджету. І без стратегії з поетапним реальним планом, без податкових та економічних реформ, без введення накопичувальної пенсійної системи і приватних пенсійних фондів ця проблема не вирішиться.

Ті, хто знають, як вирішувати проблему, із цією владою працювати не хочуть

Мовчати про це нерозумно і безвідповідально. Так, ці питання ще більше зріжуть рейтинг влади. Але влада - це не синекура і не щастя, а важка ноша. Тому пора почати публічно озвучувати ситуацію і шукати її рішення. А якщо влада не може це зробити сама, то нехай кличе тих, хто знає рішення і може їх реалізувати в Україні. Тільки тут є ще одна проблема. Ті, хто знають, як вирішувати проблему, із цією владою працювати не хочуть. Тому що цінують своє ім'я та репутацію. І ось це вже велика проблема для Зеленського і його прислуги. Так що багатьом буде боляче. Або доведеться віддати ключі від влади дорослим і розумним. І часу на ухвалення рішення все менше.

Оригінал

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...