App Store Google Play

Суд у Дніпрі відмовився арештувати землю, виділену атовцям

3 Червня 11:00
Суд у Дніпрі відмовився арештувати землю, виділену атовцям

У Дніпрі восьмеро учасників бойових дій на Донбасі в суді відстояли право розпоряджатись своїми земельними ділянками, виданими міськрадою. У вівторок Самарський районний суд міста відмовив слідчому поліції в накладенні арешту на землю.

Як розповіла Радіо Свобода юристка правозахисної групи «Січ» Віталія Серебрянська, у листопаді 2019 року бійці отримали по 0,09 га землі неподалік від Дніпра, вони мають всі документи на землю.

«Ми вивчили всі документи і вважаємо, що бійці отримали право власності на землю законно. Ця земля не перебуває у водоохоронній зоні Дніпра. Ми також подали клопотання про визнання бійців потерпілими в справі», – сказала Віталія Серебрянська.

Водночас у поліції вважають, що виділення цієї землі бійцям відбулось із порушенням меж прибережної водоохоронної зони річки Дніпро. Після скарги сусідів колишніх бійців правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею «самозахоплення». Прізвища заявників не називаються, на судові засідання вони не з’являються.

Наприкінці травня стало відомо, що в Дніпрі восьмеро учасників бойових дій на сході України, які мають інвалідність, в суді доводять своє право власності на земельні ділянки, виділені їм державою. Аби отримати цю землю у власність, кажуть бійці, на всі бюрократичні процедури витратили по три роки.

Відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій надаються, серед інших, такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва. За законодавством, учасники бойових дій на Донбасі мають першочергове право на безкоштовні земельні ділянки. Міністерство у справах ветеранів України детально розписало механізм.

Теги: земля, АТО, суд

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...