App Store Google Play

Чи буде Дніпропетровщина з хлібом: аграрії розповіли про вплив погоди на зернові

3 Червня 17:00
Чи буде Дніпропетровщина з хлібом: аграрії розповіли про вплив погоди на зернові

Як дощова весна та прохолодний початок літа позначаться на врожаї зернових культур, розповів у пресцентрі телеканалу “Відкритий” директор інституту зернових культур Національної академії аграрних наук України Владислав Черчель, передає Дніпроград.

Перша половина травня на Дніпропетровщині характеризувалася помірно теплою погодою зі значними коливаннями середньодобових температур. Погодні умови були сприятливими для активного росту і розвитку озимих та ярових культур. Але кінець травня і початок червня позначилися рясними дощами.

“Зимова посуха, яка продовжилася на початку весни, позначилася на майбутньому врожаї зернових. І хоч дощі, які випадають зараз, трохи покращили ситуацію, аграрії прогнозують зібрати врожаю на 10% менше, ніж минулого року,” – розповідає Владислав Черчель. 

В результаті дощів і температури повітря, близькою до норми, умови для вегетації озимих зернових культур значно покращилися, а стан рослин оцінюється як добрий та задовільний. Стан ярих культур оцінюється як гарний.

“Дуже погано себе почуває кукурудза, бо це теплолюбива рослина. Культура, яка сходила раніше за 1-2 тижні, цього року зійшла за 3-4 тижні. Розвивається кукурудза дуже повільно. Але, якщо буде тепла погода, усе вирівняється і буде добре,” – заявив Владислав Черчель. 

А поки аграрії чекають тепла, спеціалісти інституту зернових культур запевняють, що врожай пшениці буде хороший, і його вистачить, щоб задовольнити потреби українців та дещо навіть експортувати.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...