App Store Google Play

Чи буде Дніпропетровщина з хлібом: аграрії розповіли про вплив погоди на зернові

03.06.2020 17:00
Чи буде Дніпропетровщина з хлібом: аграрії розповіли про вплив погоди на зернові

Як дощова весна та прохолодний початок літа позначаться на врожаї зернових культур, розповів у пресцентрі телеканалу “Відкритий” директор інституту зернових культур Національної академії аграрних наук України Владислав Черчель, передає Дніпроград.

Перша половина травня на Дніпропетровщині характеризувалася помірно теплою погодою зі значними коливаннями середньодобових температур. Погодні умови були сприятливими для активного росту і розвитку озимих та ярових культур. Але кінець травня і початок червня позначилися рясними дощами.

“Зимова посуха, яка продовжилася на початку весни, позначилася на майбутньому врожаї зернових. І хоч дощі, які випадають зараз, трохи покращили ситуацію, аграрії прогнозують зібрати врожаю на 10% менше, ніж минулого року,” – розповідає Владислав Черчель. 

В результаті дощів і температури повітря, близькою до норми, умови для вегетації озимих зернових культур значно покращилися, а стан рослин оцінюється як добрий та задовільний. Стан ярих культур оцінюється як гарний.

“Дуже погано себе почуває кукурудза, бо це теплолюбива рослина. Культура, яка сходила раніше за 1-2 тижні, цього року зійшла за 3-4 тижні. Розвивається кукурудза дуже повільно. Але, якщо буде тепла погода, усе вирівняється і буде добре,” – заявив Владислав Черчель. 

А поки аграрії чекають тепла, спеціалісти інституту зернових культур запевняють, що врожай пшениці буде хороший, і його вистачить, щоб задовольнити потреби українців та дещо навіть експортувати.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...