App Store Google Play

Чи буде Дніпропетровщина з хлібом: аграрії розповіли про вплив погоди на зернові

3 Червня 17:00
Чи буде Дніпропетровщина з хлібом: аграрії розповіли про вплив погоди на зернові

Як дощова весна та прохолодний початок літа позначаться на врожаї зернових культур, розповів у пресцентрі телеканалу “Відкритий” директор інституту зернових культур Національної академії аграрних наук України Владислав Черчель, передає Дніпроград.

Перша половина травня на Дніпропетровщині характеризувалася помірно теплою погодою зі значними коливаннями середньодобових температур. Погодні умови були сприятливими для активного росту і розвитку озимих та ярових культур. Але кінець травня і початок червня позначилися рясними дощами.

“Зимова посуха, яка продовжилася на початку весни, позначилася на майбутньому врожаї зернових. І хоч дощі, які випадають зараз, трохи покращили ситуацію, аграрії прогнозують зібрати врожаю на 10% менше, ніж минулого року,” – розповідає Владислав Черчель. 

В результаті дощів і температури повітря, близькою до норми, умови для вегетації озимих зернових культур значно покращилися, а стан рослин оцінюється як добрий та задовільний. Стан ярих культур оцінюється як гарний.

“Дуже погано себе почуває кукурудза, бо це теплолюбива рослина. Культура, яка сходила раніше за 1-2 тижні, цього року зійшла за 3-4 тижні. Розвивається кукурудза дуже повільно. Але, якщо буде тепла погода, усе вирівняється і буде добре,” – заявив Владислав Черчель. 

А поки аграрії чекають тепла, спеціалісти інституту зернових культур запевняють, що врожай пшениці буде хороший, і його вистачить, щоб задовольнити потреби українців та дещо навіть експортувати.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...