App Store Google Play

На річці Татарка руйнується дамба, що відділяє затоку, забруднену хімічними відходами

28 Травня 17:00
На річці Татарка руйнується дамба, що відділяє затоку, забруднену хімічними відходами

У селі Олександрівка, що у Дніпровському районі, руйнується дамба через річку Татарку, яку жителі зробили, щоб затримати частину затоки, в яку невідомі зливали хімічні відходи. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.Дніпро.

15 квітня жителі Олександрівки звернули увагу на різкий сморід від річки Татарки, помітили, що загинула риба і домашня худоба, яка напивалася з водойми. Комісії ТЕБ і НС Новомосковського та Дніпровського району вирішили збудувати дамбу, щоб ізолювати 5 км забрудненої частини річки. Голова громадської екологічної ради облдержадміністрації Микола Терещук розповідає, що дамба стоїть вже 45 день, і через 2-3 дні розмиється.

«Звернули увагу на різкий хімічний сморід зі сторони річки, особливо коли вітер був зі сторони річки, в селі дихати було неможливо. Вода була кольору кави з молоком, з жирною плівкою на поверхні, після 15-ти хвилин перебування тут починала сильно боліти голова. Риба вся сплила, черепахи, жаби – все було мертвим, мертва вода. Знаючи, скільки хімічних осадів на дні, якщо прорве дамбу за лічені години все це буде в річці Самарі», – розповідає мешканець Олександрівки Микола Страшний.

За словами місцевого мешканця Сергія Вєтрова, хімічні речовини зливали у воду декілька місяців. Чоловік організовував людей та техніку для побудови тимчасової дамби, розповідає, що зводили її більше 15 людей, техніку знаходили самостійно.

«Бачили, що заїжджали фури з цистернами на територію рибгоспу, це відбувалося з листопада, номерів не бачили, не знали, що там відбувається. Думали, що там мийка машин, насправді, коли вже сталася у нас катастрофа, річка забруднена, почали з’ясовувати і виявилось, що там був злив незрозумілих речовин. Територія, як нам сказали, приватна, на заїзді написано, що там полігон, незрозуміло чий», – каже Сергій Вєтров.

За словами голови громадської екологічної ради Миколи Терещенка, дослідження поверхневих вод проводили в екологічній інспекції області, Держрибагенстві та Держпродспоживслужбі. Результати аналізів показали, що забруднення не тільки органічне, а й хімічне. Через це обмежили водоспоживання Дніпровського та Новомосковського районів. Джерело викидів знайшли в селі Олександрівка, на території ТОВ «Самарський рибгосп».

«Джерело у нас знаходиться на території колишнього рибгоспу, в одному з ставків. Дамбу почали будувати після рішення комісії ТЕБ і НС Новомосковського та Дніпровського районів через те, що забруднення почало поширюватися на річку Самару. Обсяги забруднення самого джерела були 6300 кубічних метрів і тому було вирішено побудувати дамбу в найвищій точці, для того, щоб локалізувати. Дамбу зараз знесе і винесе все те, що ми накопичили тут. Це піде в річку Самару, в річку Дніпро і далі за течією. Тому рішення за обласною радою, створення або нових дамб і розчистка річки, або інші рішення, яких ми поки що не бачимо» , – розповів голова громадської екологічної ради облдержадміністрації Микола Терещук.

Микола Терещук розповідає, що в перші дні проби взагалі показували що води у річці немає, лише хімія. За словами іхтіолога Романа Новицького, знищення фауни матиме наслідки для усієї річки на 10-15 кілометрів, а щоб повернути водойму до нормального стану знадобиться десятиліття.

«Коли ми туди приїздили, подивитися що відбувається, ми бачили білу піну, дуже брудну воду, сморід стояв дуже потужний і бачили мертву рибу, жаб. Риба задихнулася, у неї були розкриті зябра, риба були вкрита шаром слизу, а це говорить про те, що на неї впливали саме потужні токсичні речовини. Якість води, за усіма дослідженнями, 4 рівня забрудненості, тобто це забруднена вода, навіть не умовно забруднена, а сильно забруднена», – сказав Роман Новицький.

Директор ТОВ «Самарський рибгосп», на території якого, за словами Миколи Терещука, знайшли джерело викидів, говорить, що вони нічого до річки не зливали.

«Це все брехня. Ніхто у нас нічого не зливав, не скидав, це йде зі сторони с. Соколове, а не від нас. Окрім патоки, вони нічого не знайшли, а патоку ми спеціально купуємо диким свиням, прикормлюємо диких кабанів. Навіщо нам це треба, самих себе труїти?» – сказав директор ТОВ «Самарський рибгосп» Василь Носенко.

За фактом забруднення річки 17 квітня відкрили кримінальне провадження за «Порушення правил охорони вод», про це розповіла речниця обласної поліції Ольга Кузнецова. Порушникові загрожує штраф або обмеження волі до 3 років. Завтра в обласній раді відбудеться засідання екологічної комісії, на якій прийматимуть рішення щодо планів очищення річки Татарки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...