App Store Google Play

Замість утилізовувати - накопичуємо: Дніпропетровщина стала сміттєвим лідером України

25 Травня 12:00
Замість утилізовувати - накопичуємо: Дніпропетровщина стала сміттєвим лідером України

Українська Державна служба статистики оприлюднила попередні дані про утворення відходів I-IV класів небезпеки за регіонами у 2019 році. Відповідно до інформації, кількість відходів зростає. При цьому Дніпропетровська область посідає сумну першість у цьому антирейтингу.

Так у 2019 році в  Україні утворилося 441 202,8 тис. тон відходів, що на 25% більше, ніж у 2018 році – 352 333 тис. тонн.

За даними статистичного відомства, найбільше відходів дала Дніпропетровська область – 251 981,3 тис. тонн. Це 57,1% від загальної кількості відходів. Найменше –  Закарпатська область (152,8 тис. тон відходів, менше 0,1%).

Відповідно до зростання кількості  відходів далі йде Полтавська область –  97 442,8 тис. тонн (22,1%) з урахуванням 62 856,8 тис. тонн відходів, накопичених під час видобутку і збагачення залізної руди ВАТ “Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат”.

Одними з найбільш “продуктивних” на відходи є також  Кіровоградська (8,5%), Донецька (5,8%) та Запорізька області (1,2%).

Лідерство Дніпропетровщини пов'язане передусім із тим, що замість переробляти, ми накопичуємо відходи IV класу небезпеки -  промислові відходи  які з дозволу місцевих органів санітарно-епідеміологічної та екологічної служби і пожежної інспекції приймаються для складування на полігоні твердих побутових відходів. Це будівельні матеріали, будсміття, нетоксичні і неотруйні відходи виробництва, етанол та інші речовини. Цей клас небезпеки характеризується помірним впливом на природу. Але у великій кількості відходи можуть спровокувати значні зміни екологічної обстановки. На відновлення природі буде потрібно не менше 3 років.

Існують сучасні методи, які допомагають не просто зробити переробку відходів 4 класу небезпеки. В результаті їх застосування можна позбутися навіть від мінімальних залишків і не відправляти нічого на полігони, неабияк отруєні раніше. Однак Дніпропетровщина в цьому питанні пасе задніх.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...