App Store Google Play

«Русский мир» нікуди не подівся

20.05.2020 14:00
«Русский мир» нікуди не подівся

Інтерв'ю Гордона з терористом Гіркіним, а до того інтерв'ю з «відомим адвокатом» Портновим свідчать лише про одне: є великий попит на такий контент серед українського населення.

«Русский мир» нікуди не подівся, кількість його прихильників за останні шість років не зменшилася. Як і раніше, вони впевнені, що війну розпочала Україна, що «бандерівці» вбивають мирних громадян. Значна частина цих людей проголосувала за Зеленського у сподіванні, що він швидко поверне Україну в російську орбіту (принаймні для них у парі Порошенко-Зеленський вибір був очевидний). Сьогодні вони розуміють, що ці сподівання марні, і на наступних виборах не помиляться і проголосують за проросійські партії. Це символ повного провалу політики ідентичності за останні роки — і політики «Армія, мова, віра», і політики «какая разница». Обидва підходи неефективні і ведуть у пекло.

1. Ви не можете переконати носіїв іншої ідентичності прийняти вашу ідентичність, якщо вона чужа.

2. Ви не можете переконати носіїв будь-якої ідентичності, щоб усі познімали ідентичності та жили без них.

3. Носії чужої ідентичності діляться на три основні групи: група Х готова поміняти ідентичність на певних умовах, група Y не готова відмовитися від ідентичності, група Z готова вибудувати складнішу ідентичність. Третя група точно у меншості (як завжди, готові до більшої складності є меншістю), співвідношення першої та другої груп потребує досліджень, хоча, на мій погляд, перша все ж таки більше.

4. Група X не поміняє радянський культурний спадок на Лесю Українку та Ліну Костенко, вишиванки і віночки, для них це неприйнятно і неможливо, бо чуже. Але ця група з радістю поміняє бідне життя на заможне. Виїжджаючи в Німеччину, Канаду чи Ізраїль, ці люди радо стають там німцями, канадцями чи ізраїльтянами (останній випадок є складнішим, бо велика пропорція призводить до більшої свободи користування старою ідентичністю, що є джерелом проблем). Дуже простими словами: економічні реформи перетворять Україну на заможну країну, а цих людей на нормальних політичних українців. Радянський телевізор прекрасно міняється на європейський холодильник.

На сьогодні не є очевидним, що Україна пропонує кращий економічний вибір, ніж Росія. ВВП на душу менший, доходи домогосподарств менші, економічна свобода менша. Це є основне поле нашої боротьби.

5. Група Y — це віддані прихильники Росії та СРСР. Їх не купиш повним холодильником: навіть це не примусить їх зрадити російському телевізору. Вони становитимуть антагоністичну нерозчинну меншість, як у Латвії чи Естонії. Тут єдиним рішенням буде крихкий компроміс: еміграція, тихе життя у заможній Україні або купа проблем із законом, на ваш вибір.

6. Група Z найбільш складна — це зазвичай добре освічені та розумні люди, люди бізнесу, творчості та культури. Їм не цікава російська попса чи серіали про ментів, але вони не готові відмовитися від Пастернака, Висоцького чи Рязанова. Їм треба дати можливість будувати в Україні українську російську меншість, так само як існують інші українські меншості — вірменська, азербайджанська, єврейська, кримськотатарська та інші. На жаль, під час війни це складно, але потрібно, а після війни загалом нема перешкод.

Насправді є ще одна група — люди, в голові яких прекрасно співіснують глухий совок, українські вишиванки та російська попса, а також Бітли та Кашпіровський. Але на неї можна не зважати, це нешкідлива магічна меншість.

Ключовий елемент стратегії — це повний холодильник проти російського телевізора для перевертання критичної маси групи X.

А яка альтернатива? Всіх примусити говорити українською? Заборонити олігархічне телебачення? Вислати всіх в Росію?

Можете закидати мене помідорами, але заперечення існування проблеми не є кращим шляхом до її вирішення.

Сучасне мультикультурне суспільство є ідеалом, до якого важко прийти. Воно не взялося невідомо звідки, не подароване добрим дядьком. Це результат тривалого розвитку, результат всіх страждань ХХ сторіччя. Створення сучасної політичної нації — необхідний, неминучий шлях.

НВ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...