App Store Google Play

У Дніпрі розпочали розкопки на місці можливого поховання Олександра Поля

19 Травня 08:00
У Дніпрі розпочали розкопки на місці можливого поховання Олександра Поля

У Дніпрі експедиція Інституту археології НАН України розпочала розкопки фундаменту Лазарівської церкви, де, ймовірно, похований почесний громадянин міста, меценат і підприємець Олександр Поль. Про це повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Могила довгі роки вважалася втраченою.

За словами керівника експедиції Дмитра Тесленка, у складі експедиції – 12 фахівців. Зараз вони працюють на ділянці, де, як вважають, був храм. Про місце розташування церкви свідчать рештки фундаменту на глибині 40 сантиметрів.

Розкопки триватимуть два місяці.

Узимку нинішнього року мерія й історики повідомила, що встановили ймовірне місце розташування загубленої могили Олександра Поля – відомого громадського й культурного діяча, підприємця XIX сторіччя, першого почесного громадянина міста.

За радянських часів його імені не згадували: Поль як поміщик-підприємець був напівзабутий, а місце його поховання втрачене.

Ситуація змінилася наприкінці 1980-х років, тоді його постать почали вивчати, і з’явилися версії, де він міг бути похований.

Досі вважалося, що залишки Лазарівської церкви, а відповідно й могили Поля перебувають під насипним курганом у Севастопольському парку. Але дніпровський краєзнавець Артем Костюк провів власне дослідження: наклав німецький аерознімок Люфтваффе від 1944 року на існуючі мапи й визначив, що місце розташування церкви дещо інше – поблизу кургану.

Олександр Поль (1832–1890) – український дослідник-археолог, краєзнавець, підприємець, меценат, активний громадський діяч, 15 років віддав детальному вивченню залізних руд Кривого Рогу і доведенню їхнього промислового значення.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...