App Store Google Play

У Дніпрі розпочали розкопки на місці можливого поховання Олександра Поля

19.05.2020 08:00
У Дніпрі розпочали розкопки на місці можливого поховання Олександра Поля

У Дніпрі експедиція Інституту археології НАН України розпочала розкопки фундаменту Лазарівської церкви, де, ймовірно, похований почесний громадянин міста, меценат і підприємець Олександр Поль. Про це повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Могила довгі роки вважалася втраченою.

За словами керівника експедиції Дмитра Тесленка, у складі експедиції – 12 фахівців. Зараз вони працюють на ділянці, де, як вважають, був храм. Про місце розташування церкви свідчать рештки фундаменту на глибині 40 сантиметрів.

Розкопки триватимуть два місяці.

Узимку нинішнього року мерія й історики повідомила, що встановили ймовірне місце розташування загубленої могили Олександра Поля – відомого громадського й культурного діяча, підприємця XIX сторіччя, першого почесного громадянина міста.

За радянських часів його імені не згадували: Поль як поміщик-підприємець був напівзабутий, а місце його поховання втрачене.

Ситуація змінилася наприкінці 1980-х років, тоді його постать почали вивчати, і з’явилися версії, де він міг бути похований.

Досі вважалося, що залишки Лазарівської церкви, а відповідно й могили Поля перебувають під насипним курганом у Севастопольському парку. Але дніпровський краєзнавець Артем Костюк провів власне дослідження: наклав німецький аерознімок Люфтваффе від 1944 року на існуючі мапи й визначив, що місце розташування церкви дещо інше – поблизу кургану.

Олександр Поль (1832–1890) – український дослідник-археолог, краєзнавець, підприємець, меценат, активний громадський діяч, 15 років віддав детальному вивченню залізних руд Кривого Рогу і доведенню їхнього промислового значення.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...